Desítky milionů investuje magistrát také do nového přírodního parku v meandru Ohře. „Ten se bude rozkládat na 8,5 hektarech a jenom 9,6 milionu si vyžádají rostlinné úpravy. Součástí parku budou hřiště, sportoviště, vodní nádrže i altány.

„Stavebně tuto akci zajišťuje firma Eurovia a vysázení dřevin a rostlin provede Správa lázeňských sadů a parků. „Celkem bude tato akce stát 23 milionů. Protože jsme ji ale zařadili do Integrovaného plánu rozvoje města a obdržíme na ni dotaci z evropských fondů, zpět se nám vrátí osmdesát procent vložených prostředků,“ zdůraznil primátor. Přírodní park by měl být dokončen do léta příštího roku.

Smlouvu o vytvoření autorského díla na rekonstrukci ulice Závodu míru ve Staré Roli uzavřel magistrát s firmou Valbek Plzeň.

„Tato společnost připraví projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Oprava této komunikace vyjde na přibližně sto milionů korun a s rekonstrukcí bychom chtěli začít po prázdninách,“ dodal primátor. Investice do této stavby jde z městského rozpočtu.

Opravu Vítězné ulice a Drahomířina náměstí v Drahovicích za sedmdesát milionů provede firma Pragoprojekt. Práce by měly začít na jaře příštího roku.

„Stavební povolení bylo podáno už v listopadu letošního roku, ale firma Pragoprojekt požádala o prodloužení termínu. Rada města žádosti vyhověla. I zde jde o městskou investici plně hrazenou z rozpočtu města,“ dodal Werner Hauptmann, primátor Karlových Varů.