Zatím nic konkrétního sice nepadlo, ale majitel skiareálu Klínovec Petr Zeman přiznává, že se bude snažit najít jinou alternativu po neúspěšném projektu Skywalku na tomto vrcholu Krušných hor. Společně se svým partnerem Jiřím Rulíškem, provozovatelem stezky v oblacích na Dolní Moravě poblíž Kralického Sněžníku, totiž plánoval postavit na Klínovci Skywalk. Potřebovali k tomu ovšem pozemky v majetku nedalekého Jáchymova. A protože k tomu měla výhrady jáchymovská opozice i mnoho místních, konalo se kvůli tomu v říjnu referendum. V tom se lidé jasně vyjádřili, že s výstavbou stezky v oblacích na Klínovci nesouhlasí.

Podnikatel Zeman se z této porážky ještě nevzpamatoval, jak sám přiznává. Rozhodně se ale nevzdává. "Stále jsem z toho poněkud přešlý. Stále si totiž myslím, že jsme dělali dobrou věc. Ty věci, které se děly před referendem, nebyly ale tak úplně férové. Třeba to, že projekt nebyl představen v okleštěné podobě, kterou jsme nakonec plánovali. Ještě ale nebyl prostor k tomu, abychom se o dalších našich krocích s panem Rulíškem bavili. Vidím to tak v horizontu několika nadcházejících týdnů," říká majitel klínoveckého areálu.

Lázeňské lesy budou divočáky ve městě odchytávat do pasti
Lázeňské lesy budou divočáky ve městě odchytávat do pasti

Část pozemků totiž v dané lokalitě vlastní, a tak se jejich další využití přímo nabízí. "Turistika tady v Krušných horách byla a je. Klínovecký kopec byl určen k rekreaci už před mnoha lety. Bylo to ještě za komunistů, my si to nevymysleli. Taková je realita, ať se to někomu líbí, nebo ne," konstatuje Zeman.

Je si vědom i toho, že Krušné hory jsou na mnohých svých místech stále ještě neposkvrněné. Právě možné jejich narušení vadilo velké části lidí, kteří v referendu byli proti Skywalku. "My ty panenské lesy ale chceme samozřejmě ponechat. Na druhou stranu není přece na škodu zdejší lokalitu více zatraktivnit," domnívá se podnikatel.

Připouští, že se myšlenky Skywalku tak zcela nevzdal. "Může být v jiné lokalitě, a nebo přijdeme zcela s něčím jiným, například dětským hřištěm. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," dodává Zeman.

Ilustrační foto.
Odběrová místa Karlovarska nestíhají. Lidé bez objednávky na ně křičí

Podle opoziční jáchymovské zastupitelky Lady Baranek je ale lokalita využitá až moc. "Klínovec už je nyní přepálený. Jsem toho názoru, že by se tady měly věci dotáhnout do finále, a ne začít s něčím jiným. Jaká je u nás úroveň servisu spojená s lyžováním? Ta se nedá s tou za hranicemi, třeba v Rakousku, ani srovnávat. A nejde jen o servis, ale i ceny. Měli bychom se tady u nás koukat do daleké budoucnosti, a ne jen na dva tři roky dopředu a řídit se udržitelným turismem," poznamenává zastupitelka Baranek.