V dobách totality to býval jediný zverimex na území města Karlovy Vary. Dnes vypadá prodejna se zvířecími potřebami v Bulharské ulici poněkud žalostně. Provozovna se skládá ze dvou částí - z prodejny a skladu, kde má její majitel Roman Beneš v klecích zvířata k prodeji. Na podlaze skladu leží ovšem haldy vykydaných hoblin, kolem se válí vysypané seno i pytle od podestýlky. Ve výloze skladu žije odrostlé mládě činčily, které je vystaveno nejen hluku z velmi frekventované okružní křižovatky U Solivárny, ale navíc v noci i světlu kvůli pouličnímu osvětlení. Zvířata mají ovšem své klece čisté a mají k dispozici i jídlo. Situace v tomto karlovarském zverimexu je v posledních dnech tématem sociálních sítí a jejich uživatelé o ní informovali už i krajskou veterinární správu. Její zaměstnanci při kontrole konstatovali, že majitel prodejny se zvířecími potřebami porušil zákon a tím jsou nevhodné podmínky pro chov zvířat. Majitel Beneš stav vysvětluje tím, že jsou prostory v rekonstrukci.

"Konstatovali jsme porušení paragrafu 4 příslušného zákona a majiteli prodejny jsme už o tom předali protokol. Zároveň budeme dávat podnět magistrátu města jako příslušnému obecnímu úřadu," uvedla ředitelka Krajské veterinární správy Karlovarského kraje Mária Slepičková. "Provozovatel argumentuje, že prodejnu přestavuje, což by měl mít hotové do 1. března. Pokud nenastane změna, zasáhne magistrát, který by teoreticky mohl ukončit i provoz tohoto zverimexu, a to kvůli život ohrožujícím podmínkám," vysvětlila ředitelka.

V Rybářích se Karlovaráci cítí nejméně bezpečně. Důvodem je i areál zchátralého pivovaru, kde se vyskytují lidé bez domova a narkomani.
Obyvatelé Rybář musí vyčkat. Pivovar půjde k zemi nejdříve v dubnu

Beneš převzal prodejnu po jejím dlouholetém provozovateli podle svých slov asi před půlrokem. "Dávám to tady dohromady, chci to zrekonstruovat. Mám tu připravený i materiál na stavbu voliéry. Odpad jsem nestihl vyklidit, leží tu dva dny, co jsem vyklízel kotce, neměl jsem ale pytle," hájil se před redaktory Deníku nový provozovatel. Na videu za ním jsou vidět popelnice přímo v prostorách. "Si myslím, že to smetí podlaze nevadí. Když se podíváte, tak zvířata mají všechno čisté," dodal Beneš.