"Pokud se můžete očkovat, navštivte svého praktického lékaře nebo jedno z očkovacích center. Máme asi dva až dva a půl měsíce na to, abychom předešli zahlcení zdravotního systému," říká hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek ve výzvě občanům. "Kdo již obdržel upozonění s nárokem na třetí posilovací dávku, ať neprodleně absolvuje vakcinaci," dodal hejtman.

"Možná vás uklidňuje pohled na mapu České republiky, kde jsme stále vyznačeni nejsvětlejší barvou, máme nejnižší přírůstky, jedná se ale o časovanou nálož," uvádí hejtman. "Podle predikce vývoje nás čeká na přelomu ledna a února zahlcení zdravotního systému, vyčerpání personálu a nedostatek lůžek. Tento scénář počítá s klesajícím tempem očkování a nezájmem zejména mladší části populace. Bohužel taj spějeme do stejného či horšího stavu, než jaký byl počátek letošního roku," vysvětlil dále Kulhánek.

"Odborná veřejnost se možná neshoduje na řadě věcí, panuje však obecná shoda o efektivitě očkování a jeho porstřednictvím získaná kolektivní imunita společnosti. Ta je aktuálně naší šancí, jak zůstat v bezpečné zóně," uvedl hejtman.

Ilustrační foto.
Počty hospitalizovaných v kraji rostou. V těžkém stavu je i muž ročník 1974