Společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka reagovala výrobou speciální edice Becherovky Lemond s devatenácti procenty alkoholu. Ta by se měla objevit na pultech od úterka (25. září). Více informací sdělil Vladimír Darebník, výrobní ředitel společnosti.

Pokud si lidé koupí limitovanou Becherovku Lemond 19 % poznají rozdíl proti té klasické dvacetiprocentní?
Udělali jsme maximum proto, aby byl Lemond 19 % naprosto autentický s tím původním a naši zákazníci by měli být spokojeni.

Jak jste dokázali snížit obsah alkoholu pod hranici povolených dvaceti procent?
Snížení obsahu alkoholu je technologicky dosaženo změnou poměru alkoholu a ovocné složky v nápoji. Kromě chuti zůstává zachována také lahev a etiketa Lemondu. Na ní se jen změnil údaj o obsahu alkoholu, který je zvýrazněn a odlišuje produkt od klasického Lemondu. Jinak cena limitované edice zůstává stejná jako u klasického. Doufáme, že bude tento výrobek lidem chutnat.

Neuvažovali jste i o tom, snížit obsah alkoholu i u klasické Becherovky?
Becherovka Lemond je jediný produkt z portfiolia karlovarské likérky, jehož obsah alkoholu jsme mohli snížit. Toto řešení nelze aplikovat u Becherovky Original, jejíž receptura se více jak 205 let nezměnila.

Nebojíte se, že kauza metylalkoholu se projeví na obavách lidí kupovat alkohol? Udělali jste nějaká opatření, aby lidé poznali vaše originální výrobky?
Určitě lidé poznají náš originál podle kolku. Ten je na lahve nalepen tak, aby se po roztržení už nedal stejně nalepit. Proto lidé poznají ihned okem, zda třeba s lahví někdo manipuloval. Navíc na kolku je speciální kód, který má každý výrobce. Také máme přesnou evidenci, kolik kolků se třeba poškodilo přímo při výrobě. Ty se vždy evidují a jsou ihned doložitelné. Podle našich kódů jsme okamžitě schopni zjistit kdy byla lahev vyrobena, do které krabice se vložila a kam přesně putovala. Navíc máme tradiční a kvalitní dodavatele, takže jsme v podstatě schopni přesně říct, z kterého konkrétního místa suroviny pocházejí. Myslím tedy, že máme dobře zajištěná opatření proti případnému falšování nebo poškozování našich produktů.

Kolik kusů limitované edice jste vyrobili? Budete v tom pokračovat?
Zatím se vyrobilo sedmdesát tisíc kusů lahví. Zda se bude ve výrobě pokračovat závisí na tom, jak to bude dál s prohibicí. Naší snahou hlavně je, aby se naše výrobky udrželi v regálech a naše značka fungovala mezi lidmi a lidé na ni nezapomněli. Až prohibice skončí, vrátíme se ke klasickému Lemondu, který si lidé oblíbili.