Zajímavá akce se konala v sobotu večer v pobočce Krajské knihovny Karlovy Vary v Lidické ulici. Maratón čtení, jak se tento program jmenoval, nabídl povídky tuzemských i zahraničních autorů.

„Březen je měsícem čtenářů, a proto se konají nejrůznější akce nejen v knihovnách, ale i dalších institucích. Proto jsme se rozhodli podobnou akci pro veřejnost připravit,“ vysvětlila Táňa Pačísková, vedoucí Studijního oddělení Lidická. „Lidem se totiž hlasité čtení líbí, a když slyší nějaké pěkné povídky, tak jsou většinou nadšeni,“ dodala vedoucí.

V knihovně povídky vybrali skutečně pečlivě. Lidé si tak mohli poslechnout například Večeři u mahárádži od Igora Chauna, povídky A.P. Čechova anebo Jana Balabána. Pro návštěvníky bylo připraveno také příjemné občerstvení.

„Jsem ráda, že se taková akce koná, protože je velmi příjemná. Má to vždy svou specifickou atmosféru a přenese to člověka jinam,“ zhodnotila druhý ročník Maratónu čtení Michaela Rauchová.

Vedoucí Studijního oddělení Lidická však podotkla, že veřejné čtení není pro knihovnu žádnou novinkou. „Podobně se tady scházíme každých čtrnáct dní. Nejbližší čtení se koná 6. dubna, kdy si lidé mohou přijít poslechnout dílo Olgy Tokarczukové, které se jmenuje Běguni,“ pozvala do knihovny Táňa Pačísková. ⋌