Prestižní ochranné známky Excelsior, Rudolfův pramen nebo Aqua Maria mohou velice brzy zmizet z etiket minerálních vod. Rada města Mariánské Lázně totiž na svém posledním zasedání odsouhlasila zrušení licenční smlouvy firmě Marienbad Waters. Firma totiž už delší dobu městu neplatí.

„Dluh je asi osm set tisíc korun,“ informoval starosta města Zdeněk Král. „Firma měla potíže s distribucí produktů do obchodní sítě poté, co bývalý vlastník přivedl stáčírnu téměř do konkurzu. Rozjezd je složitý.“ Odebrání licence ale nemusí být podle Zdeňka Krále definitivní. „Pokud firma uhradí dluh, nebo se dohodneme na splátkovém kalendáři, výpověď stáhneme,“ uvedl Král.

Jestliže firma pohledávku neuhradí, bude muset firma Marienbad Waters stáčet vodu pod jinou značkou, nebo jako no name produkt pro obchodní řetězce. „Město Mariánské Lázně by v tom případě nabídlo registrované značky konkurenci. „Pokud by o ně byl zájem, určitě bychom takto postupovali,“ potvrdil mariánskolázeňský starosta.

Deník oslovil také zástupce firmy, odpovědi se mu však nedostalo.

„Stáčírna vydělává na ochranných známkách, tak za to ale také musí platit,“ řekl Daniel Vostřák z Mariánských Lázní. „Pokud mají takový dluh a nesnaží se o dohodu, je jediné řešení odstoupení od smlouvy. Naprosto se stanoviskem města souhlasím. Myslím si, že se najde zájemce, který projeví o ochrannou známku zájem a bude řádně platit své pohledávky.“