Luxusní sporťáky v ranním centru města? Nedivte se, je přece doba zásobování na třídě T. G. Masaryka. Každodenní problém trápí hlavně chodce, kteří často musí uskakovat vozidlům na poslední chvíli.

„Hrozný. Člověk aby se bál. Jeden šofér mě málem srazil a ještě se vztekal, že je to moje chyba," zlobíla se Irena Malá.

„Je to boj s větrnými mlýny," řekl okamžitě po dotazu zástupce velitele městské policie Jan Trojáček. Kontroly strážníků jsou zde na denním pořádku. „Největší problém je s lidmi, co si pletou čas určený pro zásobování k vyřízení svých povinností, ale i k vypití své oblíbené ranní kávy," vysvětlil Trojáček. Často také strážníci narazí na majitele obchodů, kteří si přijedou vyřešit administrativu, a poté argumentují, že zde mají provozovnu.

Velká akce zaměřená na tyto řidiče, kteří si 'Masaryčku' pletou s parkovištěm, je na spadnutí.

„Do konce srpna se na nás motoristé mohou těšit," dodal s tajemným úsměvem zástupce velitele, podle kterého je v ranním centru města dostatek parkovacích míst, která mohou lidé legálně využít. Parkování je navíc vyjde mnohem levněji.

„Strážník totiž může na místě udělit blokovou pokutu až ve výši 2000 korun," dodal Jan Trojáček.

Podle zástupce velitele strážníků je jen jedna možnost, jak tento nešvar v centru města vymýtit. „Důsledné kontroly a pokuty. Jsem optimista, a tak věřím, že se nám to nakonec povede," zakončil Trojáček.