Na jedné z posledních zastávek v Albánii došlo ale k dopravní nehodě a on skončil v nemocnici se zraněnou nohou. Proto se víkendový festival Rock iN Roll, který se už po 15. koná v Nové Roli na pláži a v areálu Beachkempu a němž vystupují už poněkolikáté i Wohnouti, bude muset obejít bez něho.

„Je mi to líto, ale měl jsem nehodu v zahraničí. Minimálně tento víkend nebudu schopen ze zdravotních důvodů vystoupit a kluci tak odehrajou koncerty ve třech, což hlavně pro Honzu (Honza Homola – poznámka redakce) znamená hodně práce. Díky moc za pochopení a pokud na těch akcích budete, tak i za podporu našeho úspornýho tria. Matĕj,“ napsal svým fanouškům frontman kapely na jejich facebookovém profilu.

„Jsme rádi, že i za těchto okolností Wohnout své vystoupení na festivalu nezrušili. Je to vlastně výzva, jak se s tím kluci popasují. Matěj s Honzou zpívají skladby napůl, takže Honza bude v Nové Roli zpívat za bráchu,“ komentovala situaci pořadatelka festivalu a spoluprovozovatelka kempu Tereza Švecová.

Wohnout patří tradičně za hlavní hvězdy novorolského festivalu. Tou druhou další bude letos zpěvačka a herečka Bára Poláková. „Dále u nás vystoupí skupina Krausberry, hudebník Honza Křížek a mnoho dalších. Akce láká také na plážovou DJ´s show a nebo odpolední dětský program, který je zdarma,“ uvedla pořadatelka.

Novorolský festival patří už mezi tradiční regionální akce, která si našla své oblíbence. Rock iN Roll se poprvé konal v roce 2009 v kulturním domě v Nové Roli. „Vstupenka na něj byla v ceně piva a návštěvnost čítala do sta lidí, povětšinou rodiny a přátel vystupujících. Začínali jsme jako akce pro pár kamarádů. Nikdo jsme o organizaci moc nevěděli a všechno se učili za pochodu. Ambice stát se jednou z nejvýraznějších hudebních akcí v Karlovarském kraji přišla až mnohem později,“ připomněl začátky festivalu jeho zakladatel Jiří Švec.

V roce 2012 se festival přesunul pod širé nebe na pláž u místního rybníka, kde se koná dodnes. „Během nejsilnějších ročníku byla návštěvnost téměř 3000 hudebních nadšenců, na pódiu si tady zahrála řada předních českých hudebníků - David Koller, Kamil Střihavka, Vladimír Mišík, kapely Wohnout, Vypsaná FiXa, Visací zámek, Buty, Tata bojs, a nebo Mydy Rabycad. V roce 2020 ale další růst festivalu zpomalila covidová pandemie. V těch letech bylo naším cílem to hlavně nevzdat a vytrvat. Což se nám jako jedněm z mála povedlo a žádný ročník jsme nemuseli rušit. Jen jsme celý festival museli koncipovat komorněji,“ uzavřel Švec. Nyní doufá, že s patnáctým ročníkem si festival bude moci dovolit zase trochu povyrůst a navázat na koncepci, kterou musel před třemi lety kvůli restrikcím opustit.