Jako každá rekonstrukce starých, vybydlených prostor přinesla i tato řadu nepředvídatelných komplikací. Na výsluní nebylo Mateřské centrum (MC) ani po stránce ekonomické a navíc ho tlačil čas. Moc důvodů k optimismu nebylo. Přesto se však přestěhování do nových prostor nakonec podařilo.

„Zdá se téměř neuvěřitelné, že v době, kdy se nosí chovat se jen tržně, se našlo tolik firem a jednotlivců, kteří byli ochotni věnovat svůj čas a um, aby centru pomohli. Díky nim je už mateřské centrum v provozu se všemi svými službami. Všichni, kteří přiložili ruku k dílu, by si zasloužili , aby se jim projevila úcta a poděkování jednotlivě. Bohužel to není možné, protože by se muselo začít u všech vstřícných úředníků na magistrátu, archivu, realitní kanceláře, stavebních firem, malířů, truhlářů, elektrikářů a dalších. Výčet by končil u dobrovolníků, rodinných příslušníků, zaměstnanců, spolupracovníků a samotných návštěvníků centra, kteří pomohli s generálním úklidem. Velké díky patří také paní Sládkové z Českého červeného kříže za trpělivost, kterou měla s mateřským centrem během rekonstrukce,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí kraje.

„Velmi si vážím pomoci a podpory, které se nám při rekonstrukci centra dostalo. Všem moc děkuji a srdečně vás zvu na dnešní slavnostní otevření ve 13 hodin,“ říká Věra Bartošová, ředitelka.

Mateřské centrum zahájilo naplno své služby opět v pondělí 11. října 2010. Mimo provoz bylo prakticky pouhých 37 dní. Za tuto dobu se podařilo předělat kompletně sociální zařízení, vymalovat celé prostory, vyrobit kryty na topení, zbudovat únikové schodiště a udělat dalších tisíc drobných úprav. Bylo zde odpracováno více než 500 hodin dobrovolnické práce. „Vzhledem k tomu, že kurzy jsou už nyní téměř plně obsazeny, věříme, že si rodiče k nám cestu najdou a nezabloudí. Nyní sídlíme v Kollárově ulici číslo 17 vedle Základní školy J.A.Komenského. Pod námi v přízemí má sídlo Český Červený kříž,“ popisuje cestu do centra Věra Bartošová.