Löschnerův pavilon, ve kterém Mattoni Muzeum sídlí, začal už desátou sezónu, a nově ukazuje návštěvníkům originální láhve a soubor původních hliněných džbánků na Mattoniho minerální vody. Vystaveny jsou taktéž první skleněné lahve, které zakladatel značky Heinrich Mattoni vyráběl ve své vlastní sklárně, v Leopoldových Hamrech na Sokolovsku. Dalším unikátem je soubor návrhů etiket, které neobsahují známého orla, ale jiné prvky, například létajícího koně Pegase, holubici, páva nebo sovu. „Mám radost, když se návštěvníkům Muzeum Mattoni líbí, a hlavně když odcházejí s tím, že se něco nového dozvěděli,“ říká ředitel muzea Ladislav Sýkora.

Nově budou v muzeu vystaveny “vodní“ šaty od návrháře Lukáše Macháčka, které na Karlovarském filmovém festivalu v roce 2023 oblékla topmodelka Pavlína Němcová. Vznikly k příležitosti 150. výročí od založení firmy Mattoni 1873. Na charitativní aukci po skončení festivalu je společnost vydražila a podpořila tak Klub cystické fibrózy. Šaty byly od podzimu 2023 vystavené v Národním Muzeu v Praze, nyní si je mohou prohlédnout návštěvníci Mattoni Muzea.

Nedostatky zjištěné inspektory.
Plíseň v lednici, špinavá digestoř. Inspektoři zavřeli restauraci v Rosnicích

Od letošního roku je také navýšena kapacita muzejní kavárny Café Löschner. V ní si mohou návštěvnici vychutnat kávu, která je servírována v porcelánovém servisu, jehož design je inspirovaný původním porcelánem používaným v lázních a ve firmě Heinricha Mattoniho.

Do Löschnerova pavilonu, ve kterém se muzeum nachází, se mohou návštěvníci vydat napřímo z centra Kyselky nebo zvolit delší trasu Mattoniho stezkou Po stopách skřítků. Tří a půl kilometrová procházka vede po původních promenádních místech a seznámí je s historií obce Kyselka i informacemi o lázních a jejich obnově. Od Mattoni Muzea vede také turistická trasa k rozhledně Bučina.

Originály lahví.Originály lahví.Zdroj: Muzeum Mattoni