Každého kupujícího zajímal původ medu, jeho chuť a samozřejmě cena. Podle včelaře Jiřího Matla z Dobřichovic u Karlštejna, jenž do Horního Hradu jezdí s dalšími kolegy z Pracovní společnosti nástavkových včelařů, cenu sladkého produktu ovlivňuje řada faktorů.

„Určitě záleží na počtu včelstev, která přežijí zimu, a jejich zdravotním stavu. Pokud je včel méně, může se to promítnout do ceny medu. Stejně tak záleží na tom, jaká je kupní síla v tom či onom regionu. Jestliže se cena za kilogram pohybuje v Karlovarském kraji kolem 130 korun, tak v Praze na tržišti to může být klidně kolem dvou set korun. Za dvě stovky by ale asi na Karlovarsku od včelaře med nikdo nekoupil," poznamenal Matl.

I přes různé prognózy, že může být letos medu málo, se domnívá, že to tak dramatické nebude. A optimista je Matl i v případě včelařů. „Sice slýchám, že včelařů ubývá, ale já mám opačnou zkušenost. V našem společenství členů přibývá, a jsou to mladí lidé. Věnovat se včelám není samozřejmě jednoduché. I proto pořádáme řadu přednášek a školení pro všechny zájemce o včelaření. Patří k nim například letní školy nástavkového včelaření nebo kurzy chovu včelích matek a ošetřování včelstev proti varroáze," podotkl Matl. A ještě prozradil, kdo jsou to nástavkoví včelaři. Pojmenování společnosti je odvozeno z typů úlu (nástavkové), které jsou v dnešní době nejrozšířenějšími.

Mezi návštěvníky Sladkých slavností byla letos i Klára Volfová z nedalekého Jáchymova. „Spotřebu medu máme poměrně velkou, ročně je to pět až šest kilo. Dost ho používám i při pečení. V obchodech nenakupuji, máme svého včelaře," uvedla.