„Podali jsme žádost o dotaci na výstavbu zcela nového fotbalového hřiště s umělým povrchem třetí generace. Na tento projekt bychom potřebovali zhruba osmnáct až dvacet milionů korun. Dále máme v plánu ještě zkusit získat dotace na menší projekty, jako je například víceúčelové hřiště,“ konstatoval Václav Heřman, starosta Nové Role. Díky dotacím chce starosta vylepšit i místní koupaliště, které je každý rok hojně navštěvované. „Chtěli bychom do areálu umístit nějaké atrakce. I v letošním roce bude vstup na koupaliště samozřejmě zdarma,“ dodal starosta.

Získat peníze z ROP mají v plánu také v Abertamech, které v minulém roce získalo na opravu náměstí 52 milionů korun. „Letos podáme zřejmě jednu žádost a to na rozvoj města. Chceme dodělat některé věci na náměstí. Jedná se o zhruba dva miliony korun,“ řekl Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam.

Neúspěšná byla v získávání dotací v minulém roce Toužim. „Zkusíme opět podat žádost do Regionálního operačního programu na rekonstrukci místního náměstí. V minulém roce jsme zpracovali projekt, který byl bohužel neúspěšný. Letos podáme ten stejný a budeme doufat, že už peníze získáme,“ řekl starosta Toužimi Antonín Vrána.

Z Karlovarského kraje bylo zatím podpořeno 87 projektů, z toho jich bylo už 18 dokončeno. Příjemci v našem kraji již získali více jak 540 milionů korun. Města a obce mohou předkládat své žádosti až do 30. června.