Podle slov starosty města Jana Bureše je to jedno z posledních míst, kde je situace komplikovaná a kruhový objezd už zde v minulosti byl plánován, ale zůstal jen na papíře.

„Uvažujeme o aktualizaci těchto myšlenek a hlavně projektové dokumentace a zjišťujeme možnosti evropských dotací na tuto stavbu,“ uvedl starosta.

Ten odhaduje, že náklady na nový kruhový objezd by město vyšly na zhruba jedenáct milionů korun, neboť v místě křížení zmiňovaných ulic vedou veškeré inženýrské sítě a proto by byla realizace nákladnější.

„Letos to ale každopádně nestihneme. Musíme zpracovat podklady a snažit se získat co nejvíce peněz z evropských fondů. Realizace by ale mohla proběhnout už v příštím roce,“ doplnil starosta.

Letos se totiž v Ostrově bude pokračovat v rekonstrukci ulice Májová, kde budou vedle komunikace opraveny a rozšířeny chodníky a řidiče určitě potěší nová parkovací místa.

„Očekáváme, že náklady na tyto opravy a úpravy dosáhnou deseti milionů korun, které máme v rozpočtu města na letošní rok vyčleněny,“ pokračoval dále Jan Bureš.

Stavební práce by v Májové ulici měly začít v květnu letošního roku a hotovo by mělo být zhruba za čtyři měsíce.

„V současné době vyhlašujeme soutěž na realizaci. Uvidíme kolik firem se přihlásí,“ dodal starosta.

Nemocnice dostane moderní operační sály za 180 milionů
Nemocnice dostane moderní operační sály za 180 milionů