Město by zároveň chtělo pomoc i od Karlovarského kraje. Potvrdil to Tomáš Hybner, náměstek primátora. „Za ČSSD mohu potvrdit, že bychom skutečně tuto změnu podpořili. Zároveň bychom však chtěli, aby nám finančně pomohl s fungováním a provozem orchestru kraj. Bylo by pak pro nás mnohem snažší situaci řešit,“ konstatoval náměstek Hybner. Podle něj už má o situaci v KSO informace i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Ten sice potvrdil, že vývoj situace sleduje, ale s konkrétními kroky zatím nepřišel.

„Oficiálně jsme zatím o ničem nejednali. Pokud bychom měli do KSO nějak vstoupit, potřebovali bychom znát přesné podmínky, finanční nároky a další podrobnosti. Situací se zabývat budeme, ale je potřeba, aby se město vyjádřilo konkrétněji,“ uvedl hejtman Josef Novotný (ČSSD).

Město zároveň bude řešit s ředitelem Zdeňkem Vikorem, zda slíbený finanční příspěvek dva miliony sto tisíc korun stačí na pokrytí dalšího fungování orchestru. „Zatím se zdá, že by ředitel přivítal, aby bylo finančních prostředků připsáno více,“ nastínil Hybner.

Samotní symfonici jsou se situací nespokojeni a podle nich není změna na obecně prospěšnou společnost nutná. Potvrdil to Martin Petr z Unie orchestrálních hráčů KSO.

„Podle některých je jediným možným řešením krize transformace na obecně prospěšnou společnost. Všechny argumenty, které dosud zazněly, jsou realizovatelné i u příspěvkové organizace. Dle našeho názoru je jediným možným východiskem změna postoje politické reprezentace města Karlovy Vary v celém jejím spektru od osobních nenávistí a hašteření k přiznání osobní zodpovědnosti za škody napáchané za dlouhá léta v KSO a vyvolání široké diskuze na téma společný vztah ke kulturní tradici této 175 let fungující organizace. V tomto kontextu pak bude sestavení progresivního managementu KSO zárukou kvalitního hudebně-kulturního života města Karlovy Vary. Pak se budeme moct pyšnit minimálně v široké české konkurenci například kvalitní dramaturgií,“ konstatoval k tématu Petr.