Nejnižší cena byla podle insolvenčního správce Davida Kaplana stanovena na deset milionů korun. Přitom podle znaleckého posudku je cena sportovního areálu stanovena na 35 milionů a při první soutěži v roce 2013 byla nejnižší kupní cena 45 milionů. Právě kvůli tomu město zvažovalo, zda se o AC Start bude ucházet. A prvního kola soutěže se nakonec město neúčastnilo. Cena byla příliš vysoká.

Přesto město považuje toto území za strategické především pro sport. Vedle atletického stadionu stojí KV Arena, v sousedství je plavecký bazén, staví se zde i hala pro míčové sporty a venkovní bazén. Soutěž byla ale nakonec zrušena.

Do druhé soutěže se ale Karlovy Vary přihlásily prostřednictvím KV Areny, tedy stoprocentní městské společnosti s ručením omezením. „Podali jsme přihlášku," potvrdil jednatel KV Areny, Vladimír Kvasnička (ANO).

Kolik město za AC Start nabídlo, ale sdělit odmítl. Insolvenční správce zatím nesdělil, kolik zájemců se do druhého insolvenčního řízení přihlásilo.

„Nejprve bude vše oznámeno zajištěným věřitelům. Nyní je naplánováno otevírání obálek. Vyhodnocení plánuji do poloviny září letošního roku. To už bychom chtěli mít jasno," uvedl David Kaplan.

Pokud by ale město AC Start ani napodruhé nekoupilo, developeři se svými plány podle primátora Petra Kulhánka (KOA) nemají šanci.

„Za Karlovy Vary říkám, že tato lokalita zůstává pro sportoviště a je nezastavitelná," zdůraznil.

V této lokalitě tak nemohou vyrůst žádné domy nebo luxusní resorty. „To je dohoda napříč politickým spektrem a je to zakotveno i v novém územním plánu," zdůraznil primátor.