Karlovarský magistrát dokončuje další stavbu za 271 milionů, tentokrát objekt plaveckého bazénu vedle multifunkční haly.

„Očekávaná dotace z Regionálního operačního programu by měla činit okolo 200 milionů, konečná částka vzejde z konkrétního vyčíslení uznatelných nákladů. Ovšem kdy bude případně proplacena, zatím nevíme," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Kontrolního dne se uplynulou středu se tentokrát účastnili i karlovarští zastupitelé. „Všichni do budovy vstoupili hlavním vchodem, jímž budou vcházet i budoucí návštěvníci. Naproti recepčnímu pultu se právě dokončují prostory budoucího gastroprovozu – občerstvení. Prošli jsme místem, kde budou vstupní turnikety, do prostoru šaten, kde jsou převlékací kabiny i šatní skříňky, vše na čip," popsal interiér mluvčí.

Šatny pro ženy jsou provedeny v červené barvě, šatny pro muže v modré, vlastní sekci mají také vozíčkáři.

„Ze šaten se vchází do sprch, ze kterých se lze vydat do finské sauny. Kolem malého dojezdového bazénku se dojde k tobogánu, který je šest metrů vysoký a 56 metrů dlouhý, nabídne svezení na „pneumatikách" i bez nich, provoz bude na vstupu řízen semaforem. Pro hladký sjezd bude tobogánem protékat 200 m3 vody za hodinu," doplnil mluvčí.

Hlavní bazén, který má šest drah o délce 25 metrů s hloubkou od 1,2 do 2,8 metrů. V místech nejnižší hloubky je spojen s relaxační zónou, ve které je v celé délce hloubka 1,2 metru a jsou zde instalovány vodní atrakce – masážní lehátko, masážní lavice, chrlič, podvodní trysky, vířivá lázeň, skluz pro tělesně postižené. Nad relaxační zónou jsou ochozy pro odpočinek, případně pro diváky.

Teplota vody v relaxační zóně bude cca 30°C, plavecká část bazénu bude mít teplotu zhruba o 2°C nižší. „Výukový bazének a blízká vířivka budou mít naopak zhruba o 2°C více," dodal Jan Kopál.

Na provoz bazénu budou dohlížet dva službukonající plavčíci. Celková okamžitá kapacita bazénu je 200 osob. „Ve chvíli, kdy bude naplněna, systém další návštěvníky nevpustí a ti budou muset počkat, dokud bazén někdo z předchozích lidí neopustí," doplnil mluvčí.

Město by chtělo bazén otevřít pro veřejnost co nejdříve. Mluvčí upozornil, že pevné datum v tuto chvíli nebylo ještě stanoveno. „Pokud nenastanou komplikace, předpokládáme otevření okolo 1. října. V současné době se dokončují interiéry budovy, je hotové parkoviště o kapacitě 182 míst a dokončuje se lávka pro pěší přes ulici Západní. Termín dokončení stavby zůstává 24. září.

Ceník vstupného a další informace o budoucím provozu jsou již teď na webu KV areny v sekci Bazénové centrum," uzavřel mluvčí.

Vířivka a výukový bazének.Ceník vstupného do bazénu:
dospělí – 80,- korun/hodina
děti do jednoho metru výšky a v doprovodu rodičů – zdarma
děti do 15 let a do 140 centimetrů výšky – 50,- korun/hodina
studenti – 50,- korun/hodina
důchodci – 50,- korun/hodina
majitelé průkazů ZTP – 50,- korun/hodina

V ceně vstupného bude plavání, tři jízdy na tobogánu, pobyt ve vířivce, páře a využití dalších vodních atrakcí a radovánek.