Vedení radnice nechávalo školky v provozu kvůli faktu, že by tím značně zkomplikovalo život rodičům takto malých dětí, ty školní se ve větší míře dokáží už o sebe alespoň trochu postarat. „K tomuto kroku přistoupilo vedení města vzhledem k průběžné analýze klesající návštěvnosti školek, zatímco v pondělí bylo ve školce ještě 103 dětí, ve čtvrtek už to bylo jen dvanáct. Vyhovělo tak i žádostem rodičů o uzavření a tím i možnosti řádného čerpání ošetřovného,“ vysvětlil mluvčí radnice Jan Kopál.

„Město Karlovy Vary se snaží vyjít vstříc všem rodičům, kteří potřebují umístit své děti do mateřské školy, nicméně vývoj situace nás nasměroval k tomuto kroku,“ reagovala primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Nadále je v provozu mateřinka v Krymské ulici, která je zřízena na základě nařízení vlády a hejtmana pro děti rodičů pracujících pro policii, záchrannou službu, hasičský záchranný sbor, nemocnici.

„Město Karlovy Vary umožní návštěvu tohoto zařízení i dětem rodičů, kteří pro uvedené složky nepracují, ale nemají jinou možnost jak zajistit péči o děti,“ dodal Kopál s tím, že radnice i nadále monitoruje zájem o umístění dětí a bude na něj operativně reagovat.