Drobný monument České sedátko se nachází naproti Galerii umění. Ve městě stojí již od přelomu 19. století.

„Sedátko je již hostům k dispozici, i když rekonstrukce není ještě hotová. Chybí tam osazení dalšími sedačkami. Ty by ale měly být osazeny do Vánoc," uvedl náměstek primátora Jiří Klsák.

Náklady na opravu sedátka se vyšplhaly do výše kolem 213 tisíc korun, a to s pětadvacetitisícovým příspěvkem od Karlovarského kraje.

Altán Bellevue, stojící na Šibeničním vrchu, potkala během oprav jedna nemilá událost, která celkové dokončení o něco posune.

„Altán se během jedné z částí oprav zhroutil. Konkrétně nevydržel starý krov z roku 1989, takže došlo k rozšíření objemu rekonstrukce, která nyní zahrnuje i krov zcela nový. Altán by měl být hotový na přelomu prosince a ledna. Záleží na počasí, zda nebude moc mrznout," dodal náměstek.

Bellevue si vyžádal náklady kolem 550 tisíc korun. I tady pomohl Karlovým Varům kraj, a to příspěvkem ve výši 80 tisíc.

V příštím roce plánuje vedení magistrátu získat opět krajské dotace na další drobné památky. Pokud vše klapne, je plánována rekonstrukce secesního pomníku německého klasicistního básníka a dramatika Friedricha Schillera a kapličky Ecce Homo, která se nachází pod vyhlídkou Karla IV.

„Předpokládané náklady na pomník jsou 490 tisíc korun a žádaná dotace 286 tisíc. Lesní kaple si pak předběžně vyžádá kolem čtvrt milionu, se 150tisícovým příspěvkem kraje," doplnil mluvčí magistrátu Jan Kopál.

V tuto chvíli je rovněž požádáno o dotace z Fondu regenerace městské památkové zóny. Konkrétně by se dotací měla dočkat třetí etapa obnovy nátěrů a údržbových prací na karlovarské Tržní kolonádě nebo Karlovarské městské divadlo, které stojí před obnovou střešního pláště.

Z fondu je zažádáno také o příspěvek na obnovu přístupu do sklepení v Zámecké věži či na činžovní dům Liberty v ulici Krále Jiřího, jenž si žádá novou fasádu.

Před poměrně velkou akcí dále stanul kostel sv. Lukáše. Tady je nutná kompletní oprava kamenných prvků a kovového kříže.