Strach obavy i nervozita. Takové jsou nyní pocity některých lidí v Ostrově. Mezi nimi totiž koluje informace, že by se do místních ubytoven měli nastěhovat spousty Romů a nepřizpůsobivých lidí. Město i majitelé ubytoven však tvrdí, že jde pouze o fámy a neopodstatněné spekulace.

„Tyto informace nás vážně trápí, protože to rozhodně z pohledu města není pravda. Nechystáme se sem lákat nepřizpůsobivé a sociálně problémové lidi, ani na podobné účely pobírat nějaké dotace," řekl Pavel Čekan, starosta Ostrova. Ten také vyvrací, že by město nějakou novou ubytovnu plánovalo. „To rozhodně ne. Je tady ubytovna v Hornické ulici, kde jsou poměrně velké problémy. Problémoví lidé tam pijí alkohol a je tam vždy velmi rušno. Městská policie tam musí často vyjíždět. Byl bych rád, kdyby naši občané skutečně brali v potaz, že podobné řeči o přísunu Romů a dalších lidí jsou skutečně pouze fámy. Snažím se je vyvracet jak to jen jde a to na našich stránkách, v místních listech i na kabelové televizi," doplnil ostrovský starosta.

Ten doplnil, že dvě ostrovské ubytovny jsou v rukách soukromých majitelů. „V tomto případě bychom samozřejmě nemohli nic dělat, protože pokud by se splnily všechny normy a požadavky například na hygienu, tak bychom nemohli v rozšiřování ubytoven nějak jednat. S majiteli jsem ale hovořil a i ti mi potvrdili, že žádné rozšiřování ani přísun nových sociálně problémových lidí nepřipravují," ujišťuje občany Ostrova Pavel Čekan.

Jeho slova potvrdil i Milan Žemlička, jehož otec ubytovny vlastní. „Jednu z nich jsme už s těmito lidmi převzali. Vyměnilo se tam pouze několik nájemníků a kapacitně je ubytovna vytížena na maximum. Žádné další zvyšování kapacity v plánu rozhodně nemáme. Docela mě mrzí, že se podobné nepodložené informace rozšiřují a lidé mě pak zastavují na ulici a ptají se, proč chceme město podobnými problémovými osobami zaplavit. Tak to ale není," komentoval situaci Žemlička.

„V druhé ubytovně, kterou jsme koupili od místní nemocnice jsou dvě patra plná doktorů a zdravotních sestřiček a ani to nemáme v plánu nějak měnit. Doufáme, že podobné fámy už přestanou," doplnil k situaci podnikatel Milan Žemlička.