Na míčové sporty se nezapomene, ale s rozumem. Tak by se dalo charakterizovat rozhodnutí vedení karlovarského magistrátu. To upustí od původního záměru stavět dvě haly pro míčové sporty, ale počítá pouze s jednou, která se však bude mocirozdělit vedví.

„Pro všechny sálové sporty bude jedna rozdělitelná hala. Ta by měla mít maximální kapacitu přibližně 1200 míst,” informoval Jaroslav Růžička, první náměstek karlovarského primátora. „Toto rozhodnutí je první krok a zadání pro projektovou přípravu, než se vypíše tendr,” doplnil náměstek.

Podle něj toto rozhodnutí přinese i nemalou finanční úsporu. „Dvojhala by skutečně vyšla o přibližně dvacet až třicet milionů dráž,” vypočítal Růžička.
Stavba by měla začít v roce 2013 a celkové náklady se pohybují v rozmezí 120 až 140 milionů korun. Město na výstavbu získalo dotaci ve výši 37, 5 procenta. Hala bude obsahovat i mobilní tribuny, dostatek šaten a prostory pro nejrůznější náčiní. „Hala bude stát mezi bazénem a centrem zdraví a bezpečí,” popsal Růžička.

Výstavbu nové míčové haly netrpělivě vyhlížejí i příznivci těchto sportů a samotní hráči. „O halu pro míčové sporty se zajímám od počátku a také ji připomínkuji. Myslím, že podobný prostor tady bytostně schází. Samozřejmě nebude vše úplně ideální, ale je to závislé na finančních prostředcích. Domnívám se ale, že i v této budoucí podobě bude mít hala velké využití,” uvedl Roman Maleček, manažer karlovarského basketbalového klubu.
Podobné prostory zatím Karlovy Vary nenabízejí.

„Je to rozhodně škoda, protože tato hala bude na pořádání středně velkých sportovních akcí opravdu velmi dobrým místem, které tady je potřeba. Jen doufám, že vše půjde podle plánu a hala se bez problémů postaví. V dnešní ekonomicky složité době se může stát cokoliv. Doufám však, že bude vše v pořádku a budeme se z haly všichni těšit,” uzavřel Maleček.