Jednou z výjimek byl například Boží Dar, který před několika lety koupil hotel Praha. Aby se ho ale zanedlouho zase zbavil, protože jeho provozování bylo komplikované.

V Ostrově ovšem věří, alespoň tedy vládnoucí koalice ČSSD, KSČM a TOP 09, která v zastupitelstvu obchod svými hlasy prosadila, že hotel městu pomůže v rozvoji cestovního ruchu.

Debata o tom, zda hotel koupit či nekoupit, trvala na středečním zastupitelstvu téměř dvě hodiny. Opozice i koalice vynášely své karty, proč ano nebo ne. Trumfy však měla koalice s většinou hlasů.

Podle starosty Pavla Čekana (ČSSD) je investice do hotelu racionálním krokem. Koupí už několik let uzavřeného hotelu se mimo jiné vyřeší problém s tím, že když přijede do Ostrova autobus plný turistů, nemají si kde dát oběd, natož se ubytovat.

„Myslivna je na strategickém místě. Je součástí městské památkové zóny, do níž náleží nově zrekonstruovaný zámek a klášterní areál. Hostům tak můžeme nabídnout ubytování, stravu i s konferenčními místnostmi v zámku a jako bonus nádherný park," podotkl starosta Čekan.

Opozičním zastupitelům v návrhu chyběla ekonomická rozvaha nebo konkrétní podnikatelský záměr. „Ve městě není ani koncepce cestovního ruchu. To, že tady hotel bude, přece neznamená, že sem lidé automaticky přijedou. Město nemá žádnou záruku bezpečné investice, vždyť v tom hotelu by se každý den muselo ubytovat nejméně deset lidí, aby vydělal aspoň na mzdy zaměstnanců," řekl na zastupitelstvu Jan Bureš (ODS).

Zastupitel Zdeněk Mareš (KSČM) zdůraznil, že historický objekt Myslivny patří neodmyslitelně k městu, a není tedy nijak nelogické, že ho chce právě město vlastnit. „Nemůžeme vše nechávat na takzvaném volném trhu," poznamenal.

Koaliční zastupitelé, kteří hlasovali pro koupi hotelu, argumentovali rovněž tím, že ve městě chybí například ubytování pro účastníky sportovních soustředění nebo rekreanty, kteří v zimní sezoně míří za lyžováním do nedalekých Krušných hor. „Hotelová kuchyně by mohla současně vařit i pro stacionář nebo místní seniory," uvedla radní města Pavlína Lišková (ČSSD).

Ostrov hotel nejen koupí, ale také bude muset vynaložit peníze na jeho opravu a vybavení.

Vlastní obchod se má podle usnesení zastupitelstva uskutečnit v průběhu příštího roku. Město Ostrov má majiteli nejdříve zaplatit zálohu půl milionu korun při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí a poté do konce roku 2016 zaplatit zbývajících deset milionů korun.