Ta je totiž na prodej a město ji hodlá získat. Pozemky pod objektem totiž patří městu, a proto na ni uplatnilo předkupní právo. „Majitele jsem z pověření rady o tomto záměru vyrozuměl a požádal jsem o podmínky prodeje této nemovitosti. Druhé kolo se ale nekonalo, protože vlastníci se odmlčeli a schůzku jednostranně odřekli. Nyní tedy čekáme a další jednání budeme urgovat," vysvětlil náměstek Riško. Podle něj město tyto pozemky v roce 1997 pronajalo HC Energii. A to na 25 let za 270 tisíc ročně. „Ta je ale znovu pronajala, což jí umožnila pronájemní smlouva. Už ale za cenu vyšší, ročně si účtovala milion 115 tisíc korun. My nyní chceme tento pronájemní vztah ukončit dohodou, protože smlouva mezi městem a HC Energií je uzavřena na dobu určitou," vysvětlil náměstek Riško.

HC Energie se podle majitele Karla Holoubka sice nebrání rozumné domluvě, ale zájem města o čerpací stanici jej překvapil. A také dodal, že jej z města o tomto záměru zatím nikdo neinformoval. „My všechny, závazky, které ze smlouvy vyplývají, plníme. A to vůči oběma stranám," zdůraznil.

Karel Holoubek zároveň zdůraznil, že v případě čerpací stanice jde i o obchodní záležitosti dopředu nasmlouvané, které musí HC Energie i její pronájemní partner dodržet. Reagoval tak na zprávu, že město Karlovy Vary chce pronájemní smlouvu zrušit co nejdříve.

Čerpací stanici by podle radních využil hlavně dopravní podnik pro své autobusy. Tato městská společnost už provozuje jednu ve svém areálu a podle náměstka Riška by to byla další velká úspora za pohonné hmoty.