„Máme dost jiných výdajů. Nemůžeme si dovolit neustále vyhazovat peníze na údržbu donekonečna devastovaných ubytoven pro nepřizpůsobivé lidi ve městě. Nyní mám na mysli ubytovnu v Doubí“. Tak uvedl náměstek primátorky Karlových Varů Tomáš Hybner zdůvodnění, proč se chce město zbavit ubytovny pro romské i bílé nájemníky.

„Odmítáme donekonečna obnovovat a opravovat zničené zařízení objektu. Údržba jen za posledních pět let prokázala ztrátu 5,5 milionu korun. To je pro radniční pokladnu skutečně neudržitelné,“ dodal Hybner. Jak uvedla primátorka města Veronika Vlková, město hodlá ubytovnu prodat bez nájemníků.

„Jde o lidi, kteří neplatí nájemné ani služby, dluží městu velké částky. Jediným možným řešením je v tomto případě už je jen vystěhovat,“ sdělil náměstek Hybner. Kde budou tito lidé bydlet, nikdo neví. Vystěhovány byly už dvě rodiny, a to bez náhrady bydlení.

V současné době nehodlá radnice stavět žádné objekty pro chronické ničitele bytů a neplatiče. „Nyní připravujeme výstavbu asi dvaceti sociálních bytů, kde by byli ubytováni nájemníci pouze dočasně, tedy po dobu, než si vyřeší zásadní životní krizi,“ upřesnil náměstek.

Velmi špatná situace je rovněž v ubytovně ve Studentské ulici, kde jsou zásadní problémy i s hygienou, zařízení je zničené. V dezolátním stavu je i okolí objektu. Ten by měl zmizet do roka.

Vcelku dobré podmínky jsou v ubytovnách v Bohaticích a v Drahovicích. Tam lidé udržují pořádek. „Tak by to mělo fungovat všude. Jinak to prostě nepůjde,“ uzavřel ožehavé téma Hybner.