VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská firma bude místo centra zábavy stavět byty

Karlovy Vary - Leasureland založí bytové družstvo v Krokově ulici, kde měl původně stavět soukromý investor.

29.10.2009 4
SDÍLEJ:

Tomáš Hybner (ČSSD)Foto: DENÍK/Archiv

Jmenování nového člena představenstva městské společnosti Leasureland Karlovy Vary, které se řešilo na úterním jednání zastupitelstva, nakonec sklouzlo do zcela jiné diskuse. Jak totiž upozornila zastupitelka Monika Makkiehová, tato společnost doposud nevyvíjela žádnou činnost.
„Proč tedy máme platit lidi, kteří pracují pro mrtvou společnost?“ ptala se.

Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) jí na to odpověděl: „Činnost této firmy by se měla změnit. Na podzim chceme založit bytové družstvo Krokova a právě Leasureland by měl nastavit podmínky pro budoucí družstevníky.“

Předsedou představenstva Leasurelandu je přitom Jan Pánek (ODS), který ještě do nedávna pracoval pro stavební firmu Interma. Právě ta dvakrát usilovala o to, aby mohla v Krokově ulici stavět byty. Výběrové řízení bylo ale zrušeno. Na to reagovala i Makkiehová. „Jak to bylo s ´Krokovkou´, kde se rušilo výběrové řízení? Znamená to, že se městská firma pod vedením pana Pánka bude specializovat na výstavbu bytů? Podle mě je to připravené na Krokovku,“ prohlásila.

„Vím, kam tím míříš. Podmínky bytového družstva budou nastavené jako jinde v republice,“ vysvětlil Hybner.

Člen sdružení O co jim jde?! Otmar Homolka uvedl, že firma má zkomolený název. „Zdála se mi podezřelá už jen svým názvem. Teď se dozvím, že centrum zábavy má stavět byty,“ divil se Homolka.

Právě proto byla firma založená. Měla vybudovat v areálu staré vodárny zábavní centrum. Město na ně ale své finance nemá, a tak čeká na soukromého investora.

Jak sám Pánek doplnil, problém je i v tom, že město doposud nevyřešilo majetkoprávní spor s Vodárnami a kanalizacemi ohledně toho, komu tento areál patří. „Leasureland tak měl mít na starosti i jiné činnosti, například řešit areál území kolem letního kina. Záležitost s bytovým družstvem je nová a týká se skutečně Krokovky,“ potvrdil šéf Leasurelandu Pánek.

Ten zásadně odmítl, že by na výstavbě v Krokově ulici měl jiné zájmy. „S Intermou jsem pracoval na základě mandátní smlouvy, která skončila k poslednímu červnu. Už s ní nemám žádný pracovněprávní vztah. Nevylučuji ale, že by se to v budoucnu mohlo změnit,“ konstatoval Pánek.
Jak Hybner potvrdil, město dvakrát vyhlásilo výběrové řízení na prodej pozemků v Krokově ulici za účelem výstavby bytů. Do obou se podle něho přihlásila Interma. „Soutěž jsme zrušili proto, že nás dané nabídky neoslovily. Nyní chceme volit cestu družstva,“ doplnil náměstek.

Město chystá byty dostupné pro lidi

Krajskému městu Karlovy Vary scházejí cenově dostupné byty pro řadové lidi, kteří nemají peníze na to, aby si koupili byt od soukromých investorů. Právě ti jediní v současné době v lázeňském městě byty staví. Tuto situaci by podle náměstka Tomáše Hybnera (ČSSD – na snímku) měla změnit výstavba v Krokově ulici za pomoci založení bytového družstva.

Co je pro založení Bytového družstva Krokova zapotřebí?
Naší představou je, že by se transformovalo z Bytového družstva 3 U Vysílače, kde se byty stavěly také za pomoci družstva. Bytové družstvo 3 nyní nevykonává žádnou činnost, proto bychom ho změnili na „Krokovku“. K založení družstva je ale zapotřebí dvou právnických subjektů. Proto by do této akce vstupovalo město a městská společnost Leasureland, dva právnické subjekty.

Jak by pak vypadalo nastartování této výstavby? S čím by do ní vstupovalo město?
Karlovy Vary by do výstavby vložily své pozemky, které by zasíťovaly. Eventuálně by zafinancovaly i projekt. Vlastní finance do výstavby by vkládali lidé. Už jen tímto způsobem se nám podaří regulovat ceny bytů, které díky založení družstva klesnou. A to je v době recese opravdu dobrý způsob, který volí i jiná města.

Chápu dobře, že byty budou levnější právě kvůli tomu, že do družstva vloží město pozemky? Jaká je vlastně jejich hodnota?
Ano, je tomu právě tak. Cena těchto pozemků se pohybuje kolem dvaceti pěti milionů korun. Je pravda, že kdybychom je prodali ve výběrovém řízení, město by za ně utržilo peníze, je ale také pravda, že městu v tomto případě nejde o peníze, ale o podporu Karlovaráků.

Znamená to tedy, že plánované byty v Krokově ulici by měli obsadit jen Karlovaráci? Jak to chcete zařídit, když nemůžete nikoho diskriminovat? To je případ právě i bytů U Vysílače, kde město nejdříve preferovalo Karlovaráky, pak ale muselo podmínky obsazování změnit. Na základě toho byly byty prodávány obyvatelům Evropské unie a v posledních letech i žadatelům z Ruska…
O těchto komplikacích pochopitelně víme a budeme se tím zabývat. Uvažujeme například o podmínce trvalého bydliště v Karlových Varech.
Co se týče Staré Role, tak tam skutečně platilo, že byty si mohou kupovat obyvatelé Evropské unie, což občané Ruska nejsou. Situace zde ale nakonec byla taková, že už nebyli žádní zájemci z Unie o tyto byty, a tak jsme je nabízeli všem.

Autor: Jana Kopecká

29.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 18 000 Kč

Keramici (kromě uměleckých) KERAMIK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: KERAMIK - výběrové řízení dne 10.4.2018. , , Kontakt: pí Chlupová Jaroslava, tel.: 353410143 (Úterý a čtvrtek od 9.00 do 12.00 hodin), e-mail: jaroslava.chlupova@thun.cz, , Pracovní doba: 5.00 - 17.00 hod. , 17.00 - 5.00 hod. , Glazování, stírání výrobků, nakládka, vykládka výrobků, práce v úkole, práce s keramickými hmotami. , Nabízíme možnost stravování., , Místo výkonu práce: Tovární 242, Nová Role 362 25. Pracoviště: Thun 1794 a.s. - 001, Tovární, č.p. 242, 362 25 Nová Role. Informace: Jaroslava Chlupová, +420 353 410 143.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA - VEDOUCÍ SMĚNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA - VEDOUCÍ SMĚNY, , Kontakt: p. Jiří Sluka, tel.: 352 511 100 (od 8:00 do 16:00h), , Požadujeme: , - odpovědnost za samostatnou přípravu, úpravu a podávání studených a teplých dietních jídel, včetně minutek, - praxe v oboru minim. 5 let, organizační schopnosti pro vedení týmu cca 8 lidí, bezúhonnost, schopnost plánování. , - Pracovní doba : 6.00 - 19.00 hod., - mzda: 23 000 Kč + prémie a ostatní příplatky, , Nabízíme:, - 5 týdnu dovolené, podnikové stravování, práce v mladém kolektivu, , Místo výkonu práce: Sadová 5/800,360 01 Karlovy Vary. Pracoviště: Bohemia - lázně a. s. - oo1, Sadová, č.p. 800, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Jiří Sluka, +420 352 511 100.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 13 000 Kč

Keramici (kromě uměleckých) KERAMIK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KERAMIK - výběrové řízení dne 10.4.2018. , , Kontakt: pí Chlupová Jaroslava, tel.: 353410143 (Úterý a čtvrtek od 9.00 do 12.00 hodin), e-mail: jaroslava.chlupova@thun.cz, , Pracovní doba : 6.00 - 14.30 hod., 14.00 - 22.00 hod., Výroba šálků na točírně, práce v úkole, ve stoje, práce s keramickými hmotami., Nabízíme možnost stravování., , Místo výkonu práce: Tovární 242, Nová Role362 25. Pracoviště: Thun 1794 a.s. - 001, Tovární, č.p. 242, 362 25 Nová Role. Informace: Jaroslava Chlupová, +420 353 410 143.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč

Pomocní kuchaři POMOCNÍ KUCHAŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 25. Poznámka: Jedná se o zaměstnání maximálně na 6 měsíců. , Kontakt: pí Teslychko Iryna, tel.: 775 172 318 (ČT 10:00 - 14:00), , Pozice pomocného kuchaře zahrnuje nakládání s inventářem. Zpracování a úpravu polotovarů. Skladování potravinářských surovin. Příprava pokrmů pro rychlé občerstvení. Přejímka potravinářských surovin. Ošetřování a skladování nápojů. Příprava teplých nápojů. Výpomoc při výrobě jídel. Čištění výrobních prostorů. Provádění hygienicko-sanitační činnosti v potravinářských provozech a dodržování hygienických předpisů., Pracovní doba: 7:30 - 16:00 denní s přestávkou 30 min. Předpokladem pro výkon inzerované pozice je spolehlivost, smysl pro čistotu a pořádek, čistý upravený zevnějšek. dobu pohovoru si sjednejte předem prostřednictvím níže uvedeného telefonu. Při pohovoru mít s sebou životopis., Místa výkonu práce: Hotel Imperial, ul. U Imperiálu 7/31, Karlovy Vary, SPA Hotel: Zahradní 803/27, Karlovy Vary. Pracoviště: Divine intent s.r.o. - 000, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Iryna Teslychko, +420 775 172 318.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstava Kraslice v Kraslicích.
13

Kraslice vystavují stovky originálních kraslic

Ilustrační foto.

Nejlepší webové stránky a Zlatý erb náleží Ostrovu

Turistka ztratila řádně naditou peněženku, sebral ji zloděj

Karlovy Vary - Na svou nepozornost draze doplatila zahraniční turistka. Když platila nákup u pokladny, nedopatřením jí vypadla peněženka.

Voliéru a bobovou dráhu nahradí Pohádkový les

Karlovy Vary - Jednu z nejkrásnějších karlovarských rozhleden, Goethovu vyhlídku, už mají v rukou dělníci a cihlu po cihle ji opravují.

EXKLUZIVNĚ

Ruska obvinila Galerii umění. Prý vystavuje dětské porno

Karlovy Vary - Když Galerie umění Karlovy Vary připravovala výstavu Milana Knížáka s názvem Žít jinak, netušila, že to vyvolá skandál rozměrů téměř netušených.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT