Pro vozíčkáře byly Karlovy Vary téměř nedostupným městem. Členitý a stupňovitý terén jim prakticky znemožňoval tyto lázně navštívit. A pokud do města přijeli, čekaly na ně překážky, které je odkázaly pouze na pohyb v centru města. To by se nyní mělo změnit.

Městské infocentrum vydalo novou brožuru přímo pro ně. Ta by vozíčkářům měla usnadnit orientaci, protože díky přehledné mapě snadno zjistí, kde se pohybovat mohou a jakým úsekům se mají vyhnout.

„Tento nový propagační materiál označuje trasy, které jsou pro vozíčkáře nevhodné. Nesjízdná je pro ně například Bezručova ulice. Přehledně je také informuje, kde je rampa, výtah a kde se mohou bez problémů s vozíkem pohybovat,“ uvedl Jiří Dietz, ředitel infocentra.

Nový bedecker vydalo infocentrum ve čtyřech jazykových mutacích a zájemcům jej vydají na všech jeho pobočkách ve městě.

I ty se ale nyní mění. „V Lázních III skončíme. Z těchto prostor už jsme podali výpověď. Ta je tříměsíční. Koncem června bychom měli opustit také KV Arenu, i když odejít bychom chtěli v březnu. To ale záleží na domluvě. Na Dolním nádraží zůstáváme, ale končíme také v Alžbětiných lázních. Zde nám výpověď končí k 31. březnu,“ vysvětlil ředitel Dietz.

Nové pobočky vzniknou ve Vřídle a v jednání je také hotel Thermal. Infocentrum nyní zaměstnává čtrnáct lidí. Podle informací ředitele Dietze byli propuštěni tři zaměstnanci.