„Minulý rok jsme poprvé otevřeli tento letní program, v rámci kterého využijeme velký potenciál naší mezinárodní školy. Našim studentům stejně jako účastníkům letních kempů nabízíme luxusní ubytování, kvalitní stravování, profesionální anglicky mluvící lektory a také širokou škálu kurzů," uvedl Aaron Schmidtberger, ředitel Camp Carlsbad.

V programu kempu je například výuka anglického jazyka, tenisový, golfový a filmový kemp. Na první turnus nastoupilo 54 dětí, jak místních, tak těch, které v campusu bydlí. Celkově budou Karlovy Vary hostit téměř 100 dětí z různých zemí, jako jsou USA, Kanada, Spojené arabské emiráty, Kyrgyzstán, Bulharsko, Španělsko, Rusko a z České republiky.

„Naším cílem je šířit slávu a povědomí o Karlových Varech jako místa pro setkávání mezinárodní komunity do celého světa. Pro jejich genius loci byly české lázně vyhledávány členy královských rodin či šlechtických rodů, umělci, hudebníky a dalšími osobnostmi. Účastníci letních kempů se dozvědí více o historii Karlových Varů a zažijí jedinečný mezinárodní filmový festival. Budou rovněž cestovat po celé České republice," dodal Schmidtberger.