Jako každoročně je pro festivalové turisty k dispozici stanové městečko u koupaliště Rolava. „Areál pojme až 600 stanů a tuto kapacitu lze v případě potřeby ještě navýšit," řekl jednatel městské společnosti KV City Centrum, která areál spravuje, Lukáš Červený a dodal, že rezervace místa pro postavení stanu není nutná.

Ve vlastním stanu vyjde přespání na Rolavě na 80 korun za noc a městský poplatek 15 korun k tomu. V areálu bude k dispozici také pokladna pro nákup akreditací a předprodej vstupenek na projekci filmů. Ubytovaní návštěvníci MFF bezplatně využijí sprchy, wifi připojení k internetu, autobusovou dopravu do centra a možnost nabíjet notebooky a telefony. Mohou také využít veškeré sportovní vybavení areálu.

Ubytovací lůžka jsou připravena i v domově mládeže v Lidické. Ten poskytne filmovým fandům celkem 792 míst ve dvou- nebo třílůžkových pokojích. Cena ubytování na noc je 1000-1500 korun, podle vybavenosti pokoje, plus 15 korun za městský poplatek. Ředitelka DMKV Hana Volánková uvedla, že na první festivalový víkend, díky státnímu svátku navíc prodloužený o pondělní volno, je kapacita beznadějně obsazená a zarezervovaná již dlouho předem.

„O ubytování v první dny festivalu je opravdu obrovský zájem. Dokonce jsme museli vytvořit i pořadník náhradníků." Na zbytek festivalového týdne jsou ještě nějaká místa k přespání v internátu volná. Zarezervovat si je lze jednoduše díky službě booking.com anebo klasicky e-mailem.

V městských budovách formou hostelu bude ubytování možné v základní škole Dukelských hrdinů na Moskevské ulici vedle magistrátu a ve sportovní hale drahovického stadionu Slavia, kde nájemce, fotbalový klub SK Buldoci, požádal město o povolení ubytovávat po dobu festivalu formou hostelu.