„V praxi to znamená, že už není nutné navštívit Předprodejní kancelář v Zeyerově ulici a je možné si z pohodlí domova zakoupit časový kupon na Karlovarskou kartu. Validace zakoupeného kuponu je možná přímo na validátoru v autobusu za hodinu od provedeného nákupu. Stejný postup platí i pro nabití elektronické peněženky na Karlovarské kartě,“ uvedl Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti.

Podrobný návod, jak tuto novinku uvést do praxe a co je třeba udělat, najdou pasažéři MHD na webu dpkv.cz v hlavní záložce E-shop.
V zásadě se jedná o čtyři jednoduché kroky: Je nutné provést jednorázovou registraci osobních údajů, následně se už cestující pouze přihlásí. Poté je nutné si vybrat časový kupón pro nákup, provést úhradu a validovat zakoupený časový kupon v jakémkoliv voze městské hromadné dopravy v Karlových Varech.

Rozdvojená. Linka číslo 5 se od 1. ledna rozdělí na dvě — 5 a 19. Druhá z nich pak bude zajíždět k Hornímu nádraží.Zdroj: DENÍK/Petr Kozohorský

„Jsem velmi rád, že se podařilo tento projekt dotáhnout k cíli a můžeme tak především našim předplatitelům nabídnout velmi komfortní řešení při nákupu časových kuponů,“ sdělil Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti. Nákup časových kuponů a dobití elektronické peněženky prostřednictvím e-shopu je možný nejen v rámci karlovarské MHD, ale stejně tak je možné tímto způsobem zakoupit časový kupon i pro MHD plzeňskou. Elektronickou peněženku pro nákup jednorázového jízdného je možno využít v rámci Karlovarské karty jak v Karlových Varech, tak v Plzni, ale i v Mariánských lázních.

Uvedená novinka patří mezi další slibované kroky dopravního podniku směrem ke zvyšování kvality veřejné služby směrem k cestujícím. Vedle těchto novinek připravuje Dopravní podnik i pro rok 2018 celou řadu novinek, jako například možnost úhrady jízdného prostřednictvím In-karty Českých drah a opačně, tedy Karlovarskou kartou ve vlacích ČD nebo zavedení inteligentních zastávek.

Ostrovská nemocnice.
Na pacienty se nejvíce usmívá personál v ostrovské nemocnici