Jízdné vkarlovarské městské hromadné dopravě se prozatím zvyšovat nebude, i když její provozovatel, Dopravní podnik, zaznamenal loni výnosy přibližně o šest milionů korun nižší než v roce 2005. Ty dosáhly v loňském roce 240 milionů. Jak uvedl náměstek primátorky Petr Keřka (ODS), pokles v tržbách způsobily především nižší výnosy za pronájem stánků na nábřeží Jana Palacha. „Dopravní podnik snížil jejich počet na polovinu.

Pronájem přitom tvořil část jeho příjmů,“ vysvětlil Keřka s tím, že dalším důvodem je i ztráta tržeb z provozu restaurace Diana, kterou Dopravní podnik pronajal soukromému subjektu. V roce 2006 dosáhl zisk Dopravního podniku 155 tisíc korun. „Oproti roku 2005 tak vzrostl asi o třicet čtyři tisíc korun. Vzhledem k tomu, že ho město dotuje, není míra zisku pro nás až tak podstatným kritériem,“ upřesnil náměstek.

Provozovateli hromadné dopravy neklesly jen výnosy, ale i náklady, a to opět o šest milionů korun. Celkové náklady v loňském roce tak činily 239,9 milionu korun. „Co se týče ztráty, tak tu bude město Dopravnímu podniku kompenzovat dotací, která se bude pohybovat kolem šedesáti milionů korun,“ doplnil Keřka.