„Hala bude dokončena v termínu, to je do 30. května. Otevřena pro provoz bude po kolaudaci a dovybavení. Předpokládáme, že to bude v srpnu. Zkušební provoz bude zahájen patrně od července," uvedl náměstek Čestmír Bruštík prostřednictvím mluvčího Jana Kopála.

Veřejnosti by město chtělo dokončenou halu pro míčové sporty představit při dni otevřených dveří 4. července. „Zároveň v ten samý den by se mělo konat slavnostní otevření sousedícího Centra zdraví a bezpečí," doplnil mluvčí Kopál. Cena zakázky zatím nebyla změněna, ale v průběhu stavby nastaly některé nepředpokládané změny, které by mohly cenu ovlivnit. „Náklady zatím nejsou vyčíslené, ale nemají být zásadní. I kdyby měla být cena navýšena, určitě nevybočí ze zákonné rezervy a samozřejmě ji musí nejdříve schválit orgány města," doplnil mluvčí. Objekt bude stát téměř 120 milionů korun a část z nákladů, půjde zhruba o 36 procent, pokryje přislíbená dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Do míčové haly se bude ještě investovat do vnitřního vybavení, které nebylo součástí zakázky, a přibude výsuvná tribuna pro 252 diváků. Za tu vítězný uchazeč, firma Forben Group, s.r.o., nabídl cenu 1,4 milionu korun. „Vnitřní vybavení nábytkem, mobiliářem a podobně bude stát 1,8 milionu korun, další zakázka je vypsána na vybavení šesti sklápěcích konstrukcí s koši a časomírou. Zde jsou předpokládané náklady 900 tisíc korun. Výslednou cenu ale budeme znát po skončení výběrového řízení," doplnil mluvčí Kopál.

Míčová hala bude, stejně jako ostatní zařízení v areálu, pronajata společnosti KV Arena, která ji bude provozovat. „Za jaké ceny ji KV Arena veřejnosti nabídne, to je tedy v kompetenci jednatele KV Areny Vladimíra Kvasničky," odmítl konkretizovat dotaz na cenu pronájmu haly mluvčí Kopál. Podle náměstka Čestmíra Bruštíka by se ceny mohly pohybovat někde v rozmezí 650 až 860 korun za hodinu podle doby ve špičce, mimo špičku (ráno a večer). Město se už dohodlo se dvěma kluby, které budou halu pro míčové sporty využívat. A to s volejbalisty a basketbalisty.

K dokončení celého sportovního areálu ještě chybí Karlovým Varům získat atletický stadion AC Start.