Mikroregion Sokolov – východ chce propojit páteřní cyklostezku Karlovarským krajem podél řeky Ohře s trasami ve Slavkovském lese. Společně s městy shání peníze na výkup pozemků. Cyklostezka by se na krajskou měla napojit u Šabiny, řekl ČTK manažer mikroregionu Miroslav Makovička.

S mikroregionem spolupracují při přípravě cyklostezky i města Sokolov a Březová a obec Šabina. „Zastupitelstva už dala souhlas s uvolněním prostředků na výkup pozemků, takže nyní až na jednu menší část bychom měli mít peníze pohromadě,“ uvedl Makovička. Na výkup pozemků podle něj bude potřeba asi jeden milion korun.

Zatímco krajská páteřní cyklostezka téměř kopíruje tok řeky Ohře, její napojení na Slavkovský les by mělo vést přes Šabinu, pod rychlostní silnicí R6 na Arnoltov a vzhůru do kopců Slavkovského lesa. Vybudování cyklostezky by umožnilo i objet prudký kopec nad Šabinou.

Náklady na cyklostezku ale budou poměrně vysoké, podle Makovičky kolem 15 milionů korun. „Vzhledem k výši nákladů nepřipadá v úvahu dotace přes Místní akční skupinu Sokolovsko a peníze v Regionálním operačním programu jsou také už skoro vyčerpané. Ale je tu možnost získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl Makovička.