Odpočívadlo v Nových Hamrech i na Jelením, to jsou poslední novinky na Karlově stezce, kterou i tento rok čeká další vylepšení. Část cyklostezky v Chodově u Bílé Vody bude tento rok opravena. Obnova by měla probíhat od května do září, kdy se zároveň počítá s vybudováním odpočívadla, stojanu na kola i nové závory a značení. Další novinkou bude rozšíření stezky z Perninku do Horní Blatné. „Chceme propojit hory s údolím, nová cyklostezka povede přes Hroznětín, Merklín a Nové Hamry. Na stávající trase jsme přistavěli dvě boudy a čtyři opravili. Také pracujeme na novém, lepším značení okruhu,“ řekla Lucie Michálková, manažerka mikroregionu Svazek obcí Bystřice.

Právě odpočívadlo v Nových Hamrech a na Jelením (na obrázku) jsou jen začátek plánů, co do budoucna tento úsek čeká. Přístřešky byly vybudovány za necelých 111 tisíc korun. „Rádi bychom vybudovali cyklostezku na Přebuz. Momentálně máme vypracovanou studii a uvidíme, jak se zadaří s realizací. Do projektu Karlova stezka II se ale už nevejdeme. Čekáme, zda se otevře projekt i Karlova stezka III,“ sdělil František Kubiš, místostarosta Nových Hamrů.

O Karlovu stezku se totiž stará několik partnerů. Každý z 11 partnerů má na starosti svůj úsek, který si i sám financuje. Karlova stezka o délce 160 kilometrů, spojuje přes Krušnohorský hřeben města Aue a Karlovy Vary a zároveň i „Muldavskou cyklostezku“ s „Cyklostezkou Ohře“.
Na české straně se o stezku stará 5 partnerů a na německé straně jich je 6.

V nynějším projektu vzniknou tedy dohromady čtyři nové okruhy. Okruh okolo přehrady Eibenstock o délce asi 35 kilometrů, Porcelánový okruh o délce přibližně 35 kilometrů (Nová Role-Chodov-Loket-Karlovy Vary-Nová Role), Železná cesta o délce asi 6 kilometrů (Pernink-Horní Blatná) a trasa kolem Bystřice o délce asi 29 kilometrů (Abertamy-Lípa-Merklín-Hroznětín-Děpoltovice-Nová Role).