Úředníci ministerstva financí, kde na postu ministra vystřídal Alena Schillerovou Zbyněk Stanjura, už vyrazili na obhlídku Lázeňského sanatoria Thermal v Karlových Varech. To prochází náročnou rekonstrukcí, která se ovšem proti původním plánům nejen protahuje, ale i prodražuje. Úředníci navštívili Thermal tuto středu a podle původního scénáře sem měl dorazit také sám ministr Stanjura. Jak ale vysvětlil mluvčí ministerstva Tomáš Weiss, kvůli nabitému programu ministra se musela návštěva nakonec obejít bez něho.

„Pan ministr musel nakonec své plány přehodnotit a stav rekonstrukce si prohlédli jeho spolupracovníci. Z této návštěvy vzejde nyní rozhodnutí, interní zpráva, na základě níž se ministr rozhodne, zda se sám do hotelu vydá v následujících dnech," uvedl mluvčí ministerstva financí.

Ilustrační foto.
Lidé už brzy rozhodnou o halách v Ostrově. Památkáři mají obavy o Věž smrti

Ten Deníku potvrdil, že důvodem návštěvy je rekonstrukce, její harmonogram a financování. "Pan ministr by si rád osobně prohlédl, v jakém stavu rekonstrukce je, a rád by se dozvěděl od pana ředitele hotelu další harmonogram prací," doplnil mluvčí Weiss.

Ředitel Thermalu Vladimír Novák nechtěl návštěvu z ministerstva příliš komentovat. "Nové osazení ministerstva potřebuje informace, na tom není nic zvláštního. U nás se nic mimořádného ale neděje, nemáme co skrývat, žádné tajnosti nemáme," poznamenal ředitel Novák. Jak dodal, za zvýšenými náklady na rekonstrukci se podílejí odhalené nedostatky během prací, které se řeší vícepracemi.

Náročná rekonstrukce se už vyšplhala téměř na miliardu korun. Začala na jaře roku 2020, původně měla stát 580 milionů korun a prvotní plány počítaly s termínem dokončení v polovině roku 2021. Nyní nastaly průtahy s výstavbou saunového centra, jehož otevření plánoval hotel Thermal na začátek letošního roku. Zprávy o tom, že voda z bazénu uniká a potrubí zanáší vřídelní kámen, ale ředitel už před časem v Deníku odmítal. Ten plánuje otevření saunového centra i bazénu v průběhu března, a to po provedení kolaudace druhé etapy. V té době by mělo být v provozu už také gastrocentrum, snack bar, šatny a další veškeré služby. Hotová je podle Nováka téměř i hotelová věž. Dokončen je také kongresový sál a úpravou prochází i vnitřní pasáž hotelu.