Jedním z témat páteční návštěvy ministra dopravy Víta Bárty v Karlovarském kraji byl i stav silnic, který je na řadě míst opravdu tristní.

„Uvědomujeme si, že silnice potřebují nutně opravy, vše však závisí na tom, jak bude k tomuto záměru štědrá vláda,“ konstatoval Bárta.

Pokud vše vyjde, tak by podle ministra měl být na opravy silnic dvojnásobek peněz než doposud. „Pokud vláda schválí dvojnásobek, tak se samozřejmě bude dát situace řešit lépe. Jakmile by tyto peníze byly potvrzené, tak je začneme rozdělovat do krajů,“ přislíbil ministr dopravy.

Hejtman Josef Novotný se také v rámci návštěvy ministra Bárty zajímal o jeho názor na zprovoznění silnice pro kamionovou dopravu z Německa přes Pernink. „Lidé z Perninku a okolí připravili i petici a mají podezření, že kraj společně s ministerstvem chce vyhovět Němcům. Můžete říct, jaké je tedy v této věci stanovisko ministerstva, abychom věděli, jaké máte k problematice kamionů přes Pernink stanovisko?“ dotazoval se hejtman.

Ministr Bárta však uvedl, že zatím toto téma není na pořadu dne. „Jednoznačně je to specifické téma, které ale podle mého názoru není nyní aktuální. Nemůžu proto teď přijmout jasné stanovisko, protože celá věc zatím není uzavřená,“ doplnil k této otázce ministr Bárta.