Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministr: Lázně Kyselka zůstávají kulturní památkou

Kyselka - Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat.

24.11.2011 5
SDÍLEJ:

Lázně Kyselka, bývalý architektonický skvostFoto: Lukáš Podhorský

Ministr kultury Jiří Besser potvrdil předchozí rozhodnutí ministerstva ze srpna tohoto roku, že areál lázní Kyselka zůstává zapsán mezi kulturními památkami. Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat.

Ministr kultury vzal především v úvahu, že jednotlivé objekty jsou historicky a urbanisticky cennou součástí unikátního areálu lázní Kyselka. Urbanistické rozložení jednotlivých staveb souboru je určeno jejich zasazením v pozoruhodném přírodním prostředí podél řeky Ohře, kde tak spoluvytváří malebnou scenérii a nezaměnitelné genius loci areálu lázní Kyselka.

„Jednotlivé objekty souboru se vlivem dlouhodobé absence údržby nacházejí v havarijním stavu, nicméně jejich obnova je i z hlediska památkové péče nadále uskutečnitelná a žádoucí. Rozhodující část památkových hodnot těchto budov spočívá zejména ve skutečnosti, že jsou nedílnou součástí unikátního urbanisticko-krajinného celku lázní Kyselka. Existence předmětných budov je proto nezbytná pro zachování historické celistvosti a autentického uspořádání tohoto celku,” uvádí ministerstvo.

„Jsme tím nadšeni a považujeme to za naše vítězství,” uvedl Martin J. Kadrman, viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR.

Autor: Ivana Kalinová

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení