Příznivci leteckého modelářství se měli uplynulou sobotu na co těšit. V hale u karlovarské restaurace Ventura Pub, která láká lidi na basketbalové zápasy, se totiž konal letecký den. K vidění bylo kolem šedesáti modelů letadel i vrtulníků a jejich piloti s nimi předváděli úžasné kousky.

„Je to poprvé, co zde tuto akci pořádáme. Předtím jsme létali v Chebu, ale tentokrát jsme chtěli zkusit Karlovy Vary,“ vysvětlil organizátor Václav Svoboda z klubu RC Létání Nejdek.

Do haly přijeli nejen modeláři organizovaní v nějakém klubu či týmu, ale i jednotlivci. „K vidění je kolem šedesáti modelů a byli jsme otevření všem leteckým modelářům. Lidé mohou vidět například modely vrtulníků, polomakety letadel a vrtulníků i akrobatické speciály letadel,“ vyjmenoval Svoboda.
Návštěvníci mohli vidět například balónovou bitvu či velmi zajímavou disciplínu – létání na hudbu. „Ta je dost obtížná, protože pilot musí vystihnout hudební podklady pohyby letadla podobně jako krasobruslaři. O to je to však hezčí pohled, pokud to někdo dokonale umí,“ nastínil organizátor.

Mezi modeláři nebyli pouze zkušení a dlouholetí vyznavači této činnosti, ale také velmi mladí piloti. „Moc nás letání s modely baví, i když začátky byly velmi těžké. Letadla nám pořád padala na zem. Dnes už je to lepší, ale pracujeme na sobě dál,“ svěřili se dvanáctiletý Marek Hoblík a třináctiletý Michal Šmíd, kteří také měli svůj model.