„Danielka se narodila jako zdravé dítě. Neměla žádné komplikace až do loňského září, kdy jí lékaři diagnostikovali leukémii," říká Michaela Moisesová.

Pomoc nestojí peníze

Redakce Deníku společně s organizátorkou sbírky se proto obrací na všechny, kteří chtějí pomoct a není jim zatěžko dát plastová a kovová víčka stranou místo do koše.

„Peníze za vybraná víčka poslouží na úhradu pobytu Danielky a její maminky v nemocnici, budou použity i na nízkobakteriální stravu, nákup krabiček pro různé druhy potravin, nákup chladicího zařízení do auta a další výdaje. V neposlední řadě by se za vydělané peníze koupila čistička vzduchu s ionizátorem," říká organizátorka.

Plastová víčka mohou být od PET lahví, džusů, máchadel… Kovová zase od piva, limonád nebo přesnídávek. „Důležité ale je, aby byla víčka roztříděná, zvlášť plastová a zvlášť kovová," prosí Moisesová.

Nastřádaná víčka pak můžete nosit do redakce Karlovarského deníku (T. G. M. 32 vedle ČSOB) nebo je po domluvě s organizátorkou sbírky vozit přímo do Ostrova.

Hledáme prostory

„Víčka skladujeme v prázdné garáži a moc by nám pomohly i další prostory v Ostrově, kam bychom mohli víčka ukládat. Pokud někdo může zdarma nabídnout místo ke skladování, prosím, kontaktujte nás," obrací se na veřejnost organizátorka. Stejně tak se do sbírky mohou zapojit i obchody, školy nebo organizace, které chtějí víčka sbírat.

Sbírek je hodně, ale…

Nejrůznějších sbírek je dnes skutečně hodně. Sbírání víček naštěstí nestojí peníze, a tak věříme, že stejně jako v předchozí sbírce pro nemocnou Vanesku (sbírku spolupořádal Deník loni) se najdou lidé, kteří pomohou.

Víčka je možné sbírat do půlky června letošního roku.

Pokud chcete kontaktovat organizátorku sbírky Michaelu Moisesovou, pište na e-mail: moisesova@seznam.cz nebo volejte na 604 621 226.

                                                                                                                                                                                    Alena Jeřábková, Lenka Sasáková