Dětský domov v Aši zůstane samostatný, stejně jako Domov pro děti do tří let v Karlových Varech. Všechna nová zařízení budou mít vlastního ředitele. Podle krajského radního pro školství Jaroslava Bradáče (SPO) bylo sloučení těchto krajských příspěvkových organizací připravováno už dříve, ale impuls k rychlejší změně dal hejtmanství Dětský domov v Plesné. “Měli jsme avizovány podněty, že zde není vše v pořádku. Chyby a nedostatky prokázala pak následná kontrola,“ vysvětlil krajský radní Bradáč.

Ředitelka tohoto krajského zařízení, která už podle radního Bradáče rezignovala, například zaměstnávala svou rodinnou příslušnici jako výchovnou poradkyni. Ovšem tím výčet pochybení ve zdejším dětském domově nekončí.

„Některé z nich nyní šetří v tuto chvíli policie, dále to nebudu rozvádět,“ omezil se krajský radní na strohou informaci.

V šesti dětských domovech zřizovaných Karlovarským krajem nyní žije 197 dětí. Podle Jany Pavlíkové, krajské mluvčí jde o údaj z poslední doby a kapacita těchto zařízení je tak téměř naplněna. V Domově pro děti do tří let Karlovy Vary je to přibližně 25 až 30 dětí, ale tyto počty se podle krajské mluvčí mění.