Například společnost Karlovarské minerální vody (KMV) by ráda oživila bývalou solivárnu a bývalou stáčírnu u kruhového objezdu vedle Ostrovského mostu. Objekt už je dlouho prázdný a opuštěný. „Od společnosti KMV jsme obdrželi dopis, že by tento areál chtěla přestavět na multifunkční komerční centrum se službami, drobnou výrobou i byty. My tento záměr postoupíme stavebnímu úřadu, aby se k němu vyjádřil. Z tohoto materiálu se nedá vyčíst, zda bývalou stáčírnu hodlají Karlovarské minerální vody zbořit. Budeme proto od společnosti chtít podrobnější a konkrétní podobu tohoto záměru," vysvětlil primátor Petr Kulhánek.

S původním územním plánem by tento projekt v kolizi nebyl. „Je v souladu s charakterem toho území," doplnil primátor Kulhánek.

KMV se včera k záměru na písemný dotaz nevyjádřily. Ale stavět zatím stejně nemohou. Vše komplikuje dosud neschválený územní plán. Na něm město pracuje už od roku 2008 a jeho definitivní podoba měla být původně hotová do poloviny roku 2014. Zásadní dokument pro další rozvoj lázeňské metropole počítá mimo jiné s trasou pro severní silniční obchvat města.

Současný územní plán vznikl v roce 1997 a bylo ho třeba nahradit. Práci ale zdržuje množství připomínek dotčených orgánů, které je třeba vyřídit. V případě snahy města o zápis na seznam UNESCO se v územním plánu nejspíše objeví rozšíření zóny, jež má chránit památky před necitlivými zásahy. Mnohem větší bude zejména takzvaná nárazníková zóna před památkovou rezervací.