První kroky dvojice vedly do Národního parku Kruger na severovýchodě JAR. „Cestou jsme se zastavili v krásném Blyde kaňonu. Po cestě jsme viděli spoustu krásných zvířat, nafotili snad tisíc fotek a večer ochutnali domácí slivovici. Prostě pohodička," uvádí Martina s tím, že druhý den v Krugeru byl plný setkání s dalšími zvířaty. „Chvílemi jsme nestíhali všechno sledovat a fotit, a to i večer, kdy kemp navštívily hyeny. Samozřejmě za plotem.," dodala s úsměvem cestovatelka.

Po safari vyrazil pár asi pět set kilometrů směrem k moři přes místní město Amsterdam, kdy se původně nezáživná jízda rázem změnila ve skvělou podívanou. „Projížděli jsme nejméně rozvinutou částí Jižní Afriky. Na míle daleko jsme byli jediní běloši a musíme uznat, že jsme se modlili, abychom tu nemuseli měnit kolo," poznamenává Pavel.

Cílem po této cestě bylo Sodwana Bay, kde Martina s Pavlem nechali stany stanama a pronajali si levně celý dům. Tady si konečně pořádně zaslouženě odpočinuli, najedli se, dali pár škopků a probrali své cestovatelské zkušenosti a zážitky.

„Pak se tu toho událo opravdu hodně. Vyzkoušeli jsme super věc, let rogalem nad krásnou africkou pláží, a zažili strasti s píchlou pneumatikou. Ano, dříve či později to muselo přijít, ale nakonec to nebylo nic, s čím bychom si neporadili," pokračuje vyprávění z Martiny webového zápisníku.

Putování po JAR dále dvojici zavedlo do krásné St. Lucie, kde viděli průvod africké svatby, spoustu prodejců suvenýrů na dálnici a to nejzajímavější výlet lodí ke skupině hrochů a samozřejmě a také, jak jinak, chutné jídlo.

„Cestu nám zkřížil i Durban, africké velkoměsto na pobřeží, které je plné kontrastů. Většina lidí jsou černoši, většina bezdomovců jsou běloši. Řada lidí se sem bojí jet ve dne, natož v noci. Přitom to nebylo zas tak špatný," popisuje dvojice své dojmy.

Putování pokračovalo do vnitrozemí do krásného Národního parku Golden Gate Highlands.

„Tento park je krásné místo připomínající spíš americké kaňony. Nejlepší způsob, jak si tuhle nádheru zažít, je ze hřbetu koně, čemuž jsme neodolali. No a pak jsme se jeli podívat na Highland Retrieve na krásné výhledy," doplňuje Pavel.

Po tomto výletě se Martina s Pavlem zatím uhnízdili v hlavním městě JAR Pretorii u svého kamaráda Tomáše.

Světoběžnící chtějí dále zavítat i do Keni a Tanzánie za místní faunou a celou cestu kolem světa poté ukončí na ostrově Zanzibar.

Detailní plán cesty je možno najít na stránkách www.nasecestakolemsveta.cz nebo na facebooku pod profilem ourtriparoundtheworld.