Od soboty 4. srpna do neděle 12. srpna se na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech vždy od 16:00 hodin uskuteční zajímavé odpolední koncerty.

„Na své si přijdou jak milovníci oper, operet a populární symfonické hudby, tak zcela výjimečně také ti, kteří mají rádi moravské a slovenské národní písně. Letošnímu projektu dal podnět úspěšný tehdy pouze třídenní pokus v loňském roce. V případě zájmu posluchačů a dostatku finančních prostředků se může festival stát zajímavou tradicí, která oživí kulturní léto v Karlových Varech,“ uvedl Alois Ježek, ředitel pěveckého centra.

V rámci hudebního festivalu na kolonádě zazní například od 4. do 5. srpna opera a opereta. Budou to árie a dueta z Dona Giovanniho, Traviaty, Carmen či Rusalky. Dále z Netopýra, Veselé vdovy nebo Hraběnky Marici. Zpívat budou Karla Bytnarová, Adéla Skočilová, Juraj Nociar a Petr Horák. Doprovodí je na klávesy Karel Friesl a Karlovarský symfonický orchestr. Diriguje František Drs.

Na 6. a 7. srpna jsou připraveny populární sklady slavných mistrů, 8. a 9. srpna se představí cimbálová muzika Klaret z Mikulova.

A 10. a 12. srpna můžete přijít na Mlýnskou kolonádu a opět poslechnout árie a dueta ze slavných oper a operet.