Poranění, která si vyžádají více než pětidenní hospitalizaci, utrpěla ve středu dopoledne zdravotní sestřička na chirurgické ambulanci Pavilonu akutní medicíny Nemocnice v Karlových Varech, když na ni vypadlo velké okno a zavalilo ji. Sestřička se u něho snažila otevřít ventilaci. Při nehodě utrpěla žena poranění, která jí ošetřili lékaři na emergency. „Sestřička byla bezprostředně vyšetřena a bude jí ze strany zaměstnavatele poskytnuta maximální péče," uvedl generální ředitel KKN a.s. Luděk Nečesaný.

Na místo byli ihned přivolání zástupci generálního dodavatele společnosti Metrostav. „Vydali jsme zákaz pro všechny zaměstnance, aby s okny manipulovali. Ihned jsme zahájili reklamační řízení s dodavatelem s požadavkem na výměnu veškerých kování," konstatoval provozně-technický ředitel KKN a.s. Jan Rais. Zároveň dodal, že v této věci byl už jednou od otevření PAM kontaktován dodavatel stavby, neboť podobným způsobem vypadlo menší okno bezprostředně po otevření pavilonu v části, kde se nachází zázemí bistra. Při první nehodě nebyl nikdo zraněn. „Případem se bude pravděpodobně zabývat inspektorát bezpečnosti práce," podotkl Jan Rais.

PAM byl uveden do provozu na konci září loňského roku. Stavba přišla na bezmála 600 miliónů korun, které ze svého rozpočtu zaplatil Karlovarský kraj.