Přestože má kraj připravený například projekt druhé etapy modernizace silnice Merklín – Pstruží, zatím je jeho osud ve hvězdách. Není totiž vůbec jisté, kdy a zda bude znovu možné získávat peníze z Regionálního operačního programu.

„Už jsme vyřešili kritéria a připravuje se zadávací řízení na veřejnou zakázku. Náklady činí přibližně 86 milionů," potvrdil Petr Navrátil (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Podle něj by se jednalo o úsek dlouhý zhruba 800 metrů proti proudu řeky Bystřice. „Spuštění stavby však závisí na tom, kdy se znovu spustí ROP a dostali bychom na tuto akci finanční prostředky. ROP může začít fungovat třeba příští rok, nebo i jindy. Je to teď vážně složité odhadnout," doplnil náměstek hejtmana Navrátil.

Ten potvrdil, že současná nejistá situace neovlivňuje jen tuto akci. „Máme i představu o tom, které akce bychom chtěli realizovat na silnicích v období 2013 až 2017. I zde jsme opatrní v nějakých přesně daných termínech, protože i zde jsme závislí na nejrůznějších finančních zdrojích," doplnil Petr Navrátil a dodal, že je ale potřeba mít podklady připravené a nic nepodceňovat.