Za iniciativou stojí především lídr skupiny Ondřej Bednář a jeho kolegyně Daniela Bílá. Nejde o oficiální akt, ale o vyjádření solidarity.

Návrh, aby se Moskevská ulice v souvislosti s agresivní politikou Ruska přejmenovala, zaslal v pátek na radnici prostřednictvím otevřeného dopisu Ota Řezanka, který konstatoval, že v této ulici sídlí i budova magistrátu a soudu a že se za toto místopisné označení stydí. Řezanka informoval Deník, že navrhuje, aby se ulice jmenovala například po bývalém prezidentovi USA Ronaldu Reaganovi. Reakce Karlovaráků na Facebooku jsou v tomto případě rozporuplné a spíše se přiklánějí k tomu, aby název zůstal.

Před poštou se sešlo asi 80 lidí. Někteří přišli i s transparenty.
Kraj navrhuje miliony i ubytování pro válkou těžce zkoušenou Ukrajinu

Sobotní akce se účastnil ale i zastupitel Jiří Klsák, a to ne jako politik, ale jako aktivista. "Chápu, že v této ulici sídlí mnoho obchodů a její přejmenování není jednoduché. V Karlových Varech jsou i jiné ulice, které by si zasloužily přejmenování, třeba Šmeralova, která nese jméno po zakladateli komunistické strany a málokdo o tom ví. Každopádně, kdyby mělo dojít ke změně Moskevské ulice, tak rozhodně nejsem proti, a přiklonil bych se i k nápadu Kyjevská. Asi bych nehlasoval pro návrh na přejmenování Ronalda Reagana, protože to by byl opět politický krok," vysvětlil Klsák.

Přejmenování ulice dokončili aktivisté zhruba před půl šestou. "O hodinu později jsou všechny štítky s novým názvem ulice odstraněny. Moskevská je zpět. Vítejte v Karlových Varech," informovala na Facebooku skupina Karlovarsko pro demokracii.