V kostele ve Staré Roli se konala tradiční mše k zahájení letošní motorkářské sezony, které požehnal i místní farář. Ten poté motorkářům stroje vysvětil.

Sraz si dali motorkáři na parkovišti před nákupním centrem Globus. Poté zamířili přes Chodov do Vintířova a přes Nejdek se vrátili do Staré Role. Ulice vedle kostela jim téměř nestačila, přesto se nikdo z řidičů nevztekal, natož aby byl agresivní. Všichni se i rádi viděli a do kostela vstupovali s helmami v rukou a téměř s pokorou. Bylo jich tolik, že kostel byl zaplněn do posledního místečka.

Bohoslužba to byla přesto zvláštní. „Bože můj všemohoucí, posvěceno jméno tvé… rozezněl se zpěv za doprovodu kytary celým kostelem. Jakmile farář promluvil, nastalo naprosté ticho a všichni upírali oči na oltář. Naslouchali nejen slovům o tom, že po roce jsou na silnicích jistě zkušenější, ale také moudřejší, ale špendlík by na zem v tichosti propadl při vzpomínce na ty, kteří se z cesty za loňský rok domů nevrátili. Ne nadarmo se motorkářům říká dárci orgánů a snad nemine měsíc, aby se někteří z nich neocitli v kruté nehodové statistice. Slova z bible pak na závěr přečetl jeden z nich.

„Ne, nebojíme se. Jezdíme opatrně,“ odpovídaly na dotaz dívky z Nejdku. Na zahájení letošní sezony se totiž sjeli motorkáři z celého kraje. A že mezi vyznavače motorkářského stylu života nepatří jen muži, bylo patrné na první pohled. Ženy byly nepřehlédnutelné.

A závěr? To byl obrázek téměř neuvěřitelný. Farář mezi stovkami motorek, které vysvětil a jejichž majitelům požehnal.