Na nebezpečné předměty narazil při výkopových pracích v budově ve Žluticích devětatřicetiletý muž, který nález ohlásil na policii. Hlídka místo zajistila, aby do nebezpečného prostoru nevstupovaly další osoby a vyžádala si součinnost pyrotechnika. Podle jeho vyhodnocení nálezu bylo na místě dvanáct ručních granátů, pětatřicet kusů signálních nábojů, devět iniciátorů a patnáct kilogramů malorážní munice.

„Vzhledem ke stavu některých kusů pyrotechnik rozhodl o jejich likvidaci. K té bylo vybráno vhodné místo odlehlé od obydlené oblasti a byla provedena likvidace. Pyrotechnici poté zajistili také následný odvoz zbylé munice a její likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Případy nálezu staré munice řeší policisté na Karlovarsku velmi často. „Nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty, korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu informujte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby,“ popsala Valtová, jak postupovat při podobném nálezu.

Při výkopových pracích v budově ve Žluticích narazil devětatřicetiletý muž na dvanáct ručních granátů, pětatřicet kusů signálních nábojů, devět iniciátorů a patnáct kilogramů malorážní munice.Zdroj: PČR

Ruční granát. Ilustrační foto.
Muž našel při sběru hub americký granát, bazooku a munici