„Primárně nám jde o exempláře, které jsou unikátní pro Žlutice. Což je Žlutický kancionál, jehož originál je v současnosti v Praze, artefakty z Vladaře, ale i něco jiného zajímavého. V samotném programu je zahrnuto získání originálu kancionálu," řekl starosta Václav Slavík. Vznikne zde také komunitní centrum a společenský sál pro zhruba 50 lidí, který by měl sloužit ke společenským a kulturním akcím. „V budoucnu bude sál sloužit také jako obřadní síň pro společenské události, jako je například vítání občánků, pro koncerty, besedy nebo výstavy. Už teď se zde konají menší akce, například vánoční koncert či hudební vystoupení naší základní umělecké školy. Také se zde křtí knihy, které mají nějaký vztah ke Žluticím," uvedl starosta Václav Slavík.

Stávající projekt, který je již hotový, zahrnuje dvě budovy radnice a samotné muzeum má hned tři účely. „Jedná se o potřeby radnice, komunitní centrum a expozici v muzeu. Taková je podoba celého projektu, který nyní musíme připravit na podání výzvy na začátku roku 2017. Projekt v jeho současné podobě rozdělíme a uzpůsobíme výzvě," podotkl Slavík. Ta se teď soustředí na vybudování komunitního centra.

Do budoucna by mělo v přízemí žlutické radnice vzniknout i informační centrum, knihovna, kavárna, ale i společenská místnost. Infocentrum by mělo být otevřené i o víkendu. Teď se ale musí sehnat potřebné finance.