Od prvního sněžení, tedy přibližně od listopadu letošního roku, eviduje karlovarský magistrát 12 úrazů lidí, kteří upadli na špatně uklizených městských chodnících či pěších stezkách.

„Mezi nejčastější úrazy patří zlomeniny nebo naraženiny končetin. Mezi zraněnými jsou hlavně senioři,“ uvedla Michaela Kousalová, mluvčí magistrátu. Doplnila, že vždy s větším přívalem sněhu začíná úrazů přibývat. Při vyřizování úrazu postupuje magistrát vždy stejně. „S dotyčným událost zaprotokolujeme, dále zjišťujeme podrobnosti o místě a čase události, svědcích, v jakém byla komunikace stavu, zda opravdu nebyla zajištěna schůdnost, což porovnáváme se záznamy organizací, které provádějí zimní údržbu. Také si vyžádáme zprávu ošetřujícího lékaře a další doklady prokazující újmu a vyčíslené škody, a to pak předáváme pojišťovně,“ vysvětlila mluvčí.

Pro porovnání dodala, že za loňskou zimu bylo magistrátu nahlášeno 46 úrazů. Pojistné plnění bylo zatím v řádech tisíců korun vyplaceno v šesti případech. „U některých úrazů bylo prokázáno, že se nestaly na městském chodníku, a další se ještě stále řeší.