Na Klínovci je stále mezi 70 až 100 centimetry sněhu. Otevřeny jsou v podstatě všechny sjezdovky kromě Jáchymovské II freeride. K dispozici by měl být o víkendu i funpark, který procházel přestavbou. Areál je otevřen denně od 8:30 do 16:00. Večerní lyžování bude v pátek a v sobotu od 16:00 do 21:00 na vleku F.

V provozu jsou lanovky Prima Express, Suzuki, CineStar Express, Dámská dále vlek F a pojízdné pásy v dětských parcích. Do 18. března budou v provozu pravidelné skibusy z Loučné, Háje, Mariánské, Jáchymova a skibus Fichtelberg – Boží Dar – Klínovec.

Lyžařskou sezonu už ukončily sjezdovky ve Svratce, Dalečíně i Karasíně. Ilustrační foto

Pětačtyřicet centimetrů technického sněhu leží na sjezdovkách ve Skicentru Bublava. Kromě Velkého Bleibergu zůstává v provozu celý areál včetně sedačkové lanovky. „Po krátké oblevě si na Bublavě opět užíváme příjemné lyžování za zimního počasí, které podle předpovědi vydrží i v příštích dnech. Lyžařské podmínky jsou výborné, sněhu je zatím dost a kvalitní lyžování by mělo vydržet i o velikonočních prázdninách. V plném provozu včetně lanové dráhy bude skiareál až do velikonočního pondělí 2. dubna. V sobotu 24. se přitom uskuteční tradiční karneval na lyžích s hudbou, soutěžemi a cenami pro nejlepší masky, které mají v tento den lyžování v celém areálu zdarma,“ uvedl bublavský vlekař Jiří Lhota.

Skiareál Boží Dar – Neklid bude v provozu v sobotu a v neděli od 9:00 do 16:00. Jezdit budou lanovka Štikovka (A), VL 1000 (D), VL 500 (F) a vlek za hotelem Praha (B). K těmto vlekům budou upraveny i přilehlé sjezdovky. Běžecké stopy v okolí Božího Daru jsou místy zledovatělé, někde sníh již zcela chybí. Pokud to aktuální povětrnostní podmínky dovolí, vyjede rolba na úpravu tratí v sobotu ráno.

V provozu bude také skiareál Plešivec a šest z deseti tamních sjezdovek. Na skipasy tady platí desetiprocentní sleva.